Reklama

Kolbuszowska straż pożarna podsumowała weekend w powiecie. Ile interwencji odnotowali strażacy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kolbuszowska straż pożarna podsumowała weekend w powiecie. Ile interwencji odnotowali strażacy? - Zdjęcie główne

Kolbuszowscy strażacy podsumowali miniony weekend. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Weekend dla kolbuszowskich strażaków upłynął wyjątkowo spokojnie. Mundurowi interweniowali jedynie w Cmolasie. Na całym Podkarpaciu odnotowano z kolei 96 strażackich interwencji.

Strażacy od piątku do niedzieli (19-21 maja) wyjechali zaledwie raz do zdarzenia w powiecie kolbuszowskim. - Było bardzo spokojnie - mówi w rozmowie z Korso mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskich strażaków.

Mundurowi interweniowali w Cmolasie. Zgłoszenie dotyczyło zderzenia dwojga rowerzystów. Do wypadku cyklistów doszło w momencie, gdy kobieta i mężczyzna, jadąc obok siebie, zahaczyli o swoje kierownice. 61-letnia kobieta straciła panowanie nad rowerem, wjechała do rowu i wywróciła się. Została przetransportowana do szpitala. Pisaliśmy o tym w artykule: W Cmolasie zderzyli się ze sobą rowerzyści. Niedzielna podróż zakończona wizytą w szpitalu

Podkarpaccy strażacy mieli w miniony weekend niespełna setkę interwencji. Jak informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie, odnotowano łącznie 96 wyjazdów, z czego akcji niezwiązanych z ogniem (tzw. miejscowe zagrożenia) było 75, pożarów - 14, a alarmów fałszywych - 7. W tych działaniach 14 osób zostało poszkodowanych, nikt nie zginął.

___

W 2022 roku mundurowi 220 razy gasili pożary, natomiast 599 razy interweniowali w przypadku miejscowych zagrożeń, czyli działań niezwiązanych z ogniem. Nie zabrakło również alarmów fałszywych - odnotowano 15 przypadków w ciągu 2022 roku. Traktowane są one najczęściej jako wezwania "w dobrej wierze" (12 alarmów), trafił się jeden przypadek "złośliwego" zaalarmowania służb oraz dwa alarmy z instalacji wykrywania pożaru. 

Warto zaznaczyć, że 378 wszystkich zanotowanych wyjazdów miało miejsce na terenie gminy Kolbuszowa. To około 45 proc. ogółu zdarzeń. W ubiegłym roku kolbuszowscy strażacy odnotowali większą liczbę wyjazdów w stosunku do roku ubiegłego (wzrost ogółem o 19,7 proc.). Pożarów w minionym roku znacznie przybyło (wzrost o 109,5 proc.). Zmniejszyła się natomiast liczba fałszywych zgłoszeń (spadek o 59,5 proc.). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy