Reklama

Kłopot z lokalizacją

Opublikowano:
Autor:

Kłopot z lokalizacją - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W obrębie zespołu szkolno-basenowego ma powstać siłownia zewnętrzna. Chociaż pomysł sam w sobie zyskał aprobatę mieszkańców sołectwa, to niektórzy zastanawiają się, czy wybrana lokalizacja jest odpowiednia. Skąd te wątpliwości?

Na zebraniu wiejskim, które odbyło się 24 września, mieszkańcy Cmolasu wspólnie podzielili pieniądze w ramach funduszu sołeckiego na 2018 rok. Jednym z zadań przyjętych do realizacji na przyszły rok jest budowa siłowni zewnętrznej. Obiekt, na który zarezerwowano ostatecznie 8 tys. zł, ma się znajdować w pobliżu pływalni i placu zabaw. Wybrana lokalizacja wzbudziła jednak wśród mieszkańców pewne wątpliwości. 

Żeby mama poćwiczyła
- Chciałbym się dowiedzieć, w jakiej odległości ta siłownia będzie usytuowana od placu zabaw? - dociekał obecny na zebraniu mieszkaniec Cmolasu. - Wydaje mi się, że to powinno być blisko siebie, tak żeby mama, która przyjdzie na plac zabaw z dzieckiem, mogła wykorzystać ten czas do ćwiczeń własnych. Jeżeli to będzie oddalone, dajmy na to o sto metrów od siebie, to mamy nie będą z tej siłowni korzystać - argumentował. Obawy mężczyzny rozwiał Eugeniusz Galek. - Siłownia będzie usytuowana w pobliżu placu zabaw, żeby mogli z niej korzystać i starsi i młodsi. Zresztą cały ten teren, plac zabaw, ośrodek wypoczynku, pływalnia, powinien być miejscem takiej rekreacji wszystkich mieszkańców - wyjaśnił włodarz gminy. 

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE