Reklama

Katarzyna Dypa nowym dyrektorem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Zastąpi Jacka Bardana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Katarzyna Dypa nowym dyrektorem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Zastąpi Jacka Bardana - Zdjęcie główne

Katarzyna Dypa będzie nowym dyrektorem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej od nowego roku będzie mieć nowego dyrektora. Instytucją pokieruje Katarzyna Dypa, która zajmie na tym stanowisku miejsce Jacka Bardana.

Do ogłoszonego końcem września konkursu na stanowisko dyrektora kolbuszowskiego muzeum zgłosiły się cztery osoby. Dwie kandydatury odpadły z powodów formalnych. Komisja konkursowa wybierała między Jolantą Dragan a Katarzyną Dypą. Obie panie pracują w kolbuszowskim muzeum.

Ostateczny głos w sprawie wyboru nowego dyrektora Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej miał jednak Zarząd Województwa Podkarpackiego w składzie:

  • marszałek Władysław Ortyl,
  • wicemarszałek Piotr Pilch,
  • wicemarszałek Ewa Draus,
  • Stanisław Kruczek, członek zarządu,
  • Anna Huk, członek zarządu.

Komisja konkursowa na to stanowisko rekomendowała Katarzynę Dypę, obecnie kierownik Działu Upowszechniania i Promocji w kolbuszowskim muzeum. Tę kandydaturę zatwierdził zarząd.

- Zarząd przyjął uchwałę powołującą. Nowa dyrektor obejmie stanowisko 2 stycznia

- powiedział nam Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. 

Katarzyna Dypa na razie nie chce rozmawiać o swoich planach związanych z instytucją, którą ma pokierować. Czeka na oficjalne powołanie na stanowisko dyrektora. 

Wśród kandydatur na stanowisko dyrektora MKL nie było zgłoszenia Jacka Bardana, obecnego szefa MKL w Kolbuszowej, który muzeum kieruje od 18 lat. Jego umowa wygasa z końcem tego roku. Dlaczego zrezygnował z kandydowania? W rozmowie z nami przyznał, że nie chce odnosić się do tematu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego konkursu. 

Jeszcze w maju, kiedy konkurs ogłoszono po raz pierwszy, Jacek Bardan złożył swoją kandydaturę. Był wtedy jedyną osobą ubiegającą się o to stanowisko. Niespodziewanie zarząd zdecydował wówczas o odwołaniu konkursu bez podania przyczyny - zgodnie z regulaminem mógł to zrobić. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy