Reklama

Kalendarium 2020 - wydarzenia w powiecie kolbuszowskim [CZĘŚĆ I]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kalendarium 2020 - wydarzenia w powiecie kolbuszowskim [CZĘŚĆ I] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jakimi sprawami żyliśmy w powiecie kolbuszowskim w 2020 roku? Jakie decyzje podejmowali nasi lokalni samorządowcy? Sprawdź, zaglądając do naszego kalendarium. Na początek wydarzenia z pierwszego kwartału roku.

STYCZEŃ 

◾ Regionalna Izba Obrachunkowa nie zaopiniowała pozytywnie projektu budżetu gminy Kolbuszowa. Powód? Samorząd planował zaciągnąć kolejne kredyty, przez co mógłby się za bardzo zadłużyć.

◾ Na emeryturę odeszła Marzena Woźnik, zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Na jej miejsce powołana została Anna Antkiewicz.

◾ Padł kolejny rekord WOŚP w Kolbuszowej. Podczas finału mieszkańcy powiatu wrzucili do puszek ponad 36 tys. zł. 

◾ Do aptek wkroczyły e-recepty. Ich największym plusem jest czytelność - drukowane litery zastąpiły często ciężkie do rozszyfrowania pismo lekarzy. 

◾ Dyrektor kolbuszowskiego szpitala potwierdza, że jest plan, aby zlikwidować oddział dziecięcy w szpitalu. Powód? Problemy kadrowe. Ruszyła procedura zmierzająca do zamknięcia oddziału.

◾ Radni miejscy biorą na tapetę małe szkoły w gminie i zapowiadają ich reorganizację. Samorząd szuka oszczędności w oświacie, bo pieniędzy w kasie zaczyna brakować na inwestycje. 

 

LUTY

◾ Radni z gminy Majdan Królewski odebrali Lechowi Wałęsie tytuł honorowego obywatela gminy. O podjęcie takiej decyzji o dłuższego czasu wnioskowała grupa mieszkańców.

◾ Gmina Raniżów przymierza się do likwidacji dwóch małych szkół - w Zielonce i Staniszewskiem. Konsultacje w tej sprawie z mieszkańcami trwały zaledwie cztery dni. 

◾ Czytelnicy Korso wybrali najsympatyczniejszych sportowców minionego roku. Talentem Roku został Szczepan Wójcik. Trenerem - Bogdan Karkut. Drużyną - Fregata Kolbuszowa. Tytuł Piłkarza Roku trafił do Kamila Czachora, a Sportowcem Roku 2018 została Monika Węgrzyn.

◾ Majdańscy radni podnieśli sobie diety. Za jedno posiedzenie otrzymywali 210 zł. Po modyfikacji uchwały, w zależności od pełnionej funkcji, jest to jednorazowo od 300 do 400 zł.

◾ Na deskach MDK w Kolbuszowej odbyła się premiera spektaklu "Bal" w reżyserii Ewy i Ryszarda Szilerów. Aktorzy byli długo oklaskiwani przez publiczność. 

◾ W kolbuszowskich aptekach nie ma już maseczek. Zaczyna też brakować środków bakteriobójczych. Powód? Ludzie obawiają się zakażenia koronawirusem. 

 

MARZEC

◾ Za zamkniętymi drzwiami Rada Społeczna SP ZOZ Kolbuszowa podjęła decyzję o utworzeniu pododdziału ortopedii w szpitalu. Pediatra ze względu na brak lekarzy została zawieszona. 

◾ 4 marca odnotowano pierwszy przypadek zakażenia Covid-19 w Polsce. 11 marca wirus dotarł do naszego województwa. W kościołach zrezygnowano z umieszczania wody święconej w kropielnicach. 

◾ Firma Galaauto ogłosiła przetarg na budowę biogazowni w Dzikowcu. Bliźniaczą inwestycję zamierza zrealizować firma Bioenergia Dzikowiec. 

◾ Radni z gminy Niwiska, którzy jednocześnie są sołtysami, będą otrzymywać dwie diety. Wnioskował o to Adam Chlebowski, który jako jedyny w radzie jest i radnym i gospodarzem wsi.

◾  Mieszkańcy Świerczowa i okolic protestowali przeciwko utworzeniu masztu telefonii komórkowej. Obawiają się tego, jaki wpływ planowana inwestycja będzie miała na ich zdrowie.

◾ Pustki podczas niedzielnych mszy, zamknięte od środka urzędy, odroczone rozprawy, zakaz handlu na targowiskach - nasz powiat broni się przed koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy