Reklama

Kalendarium 2020 - wydarzenia w powiecie kolbuszowskim [CZĘŚĆ IV]

Opublikowano:
Autor:

Kalendarium 2020 - wydarzenia w powiecie kolbuszowskim [CZĘŚĆ IV] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czwarta, ostatnia część naszego podsumowania najważniejszych wydarzeń w powiecie kolbuszowskim w 2020 roku. Sprawdź,co się działo w październiku, listopadzie i grudniu.

PAŹDZIERNIK

◾ Blisko sto stron liczy protokół pokontrolny, który przygotowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Powstał on po kontroli rozpoczętej w kolbuszowskim magistracie w 2019 roku.

◾ Coraz więcej zakażeń Covid-19 odnotowuje się w naszym powiecie. Wirusa stwierdzono u ponad 20 podopiecznych i pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kolbuszowej oraz 70 osób w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie. 

◾ Przez kilka godzin strażacy gasili magazyny w zakładzie produkującym folię przy ul. Sokołowskiej w Kolbuszowej. Straty wynoszą kilka milionów złotych. 

◾ Przed drzwiami biura posła Zbigniewa Chmielowca zostawiono słomę i odchody. Miało to być ostrzeżenie dla parlamentarzysty, który zagłosował za "piątką Kaczyńskiego". 

◾ 10 października, w wieku 70 lat, zmarł Jan Niemczyk, były wójt Raniżowa. Siedem dni później odszedł ks. Tomasz Blicharz z Cmolasu. Duchowny miał 39 lat. 

◾ Setki osób wzięło udział w proteście zorganizowanym w Kolbuszowej w ramach Strajku Kobiet. Do tej pory nie widziano tak dużej manifestacji w mieście. 

 

LISTOPAD

◾ W kolbuszowskim szpitalu, w miejscu oddziału wewnętrznego, utworzony został niewielki oddział covidowy. 

◾ W wieku 65 lat zmarł ks. Józef Półchłopek z Kolbuszowej. Duchowny od lat był kapelanem kolbuszowskiego szpitala. 

◾ Trzy gminy z powiatu kolbuszowskiego zawarły porozumienie dotyczące transportu zbiorowego. W efekcie uruchomiona zostanie linia autobusowa Poręby Wolskie - Bór - Kolbuszowa. 

◾ Cmolascy radni z komisji rewizyjnej zdecydowali, że podwyżka opłat za śmieci w tym roku zostanie zamrożona. Wzrostu opłat mieszkańcy gminy mogą się spodziewać za kilka miesięcy. 

◾ Do 30 listopada trwał ogólnopolski spis rolny. Gmina Niwiska była jedną z kilku na Podkarpaciu, gdzie rolnicy spisali się w 100 procentach przed upływem wyznaczonego terminu. 

◾ Gmina Majdan Królewski zajęła się sprawą dawnej ceramiki w Hadykówce. Właściciel obiektu chce wydobyć złoża gliny znajdujące się na terenie zakładu. 

 

GRUDZIEŃ

◾ W wieku 71 lat zmarł Mieczysław Maziarz - były senator RP, radny powiatowy, wieloletni ordynator Oddziału Dializoterapii i Nefrologii w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej.

◾ Zaledwie po kilku tygodniach działalności zamknięty został oddział covidowy w kolbuszowskim szpitalu. Pacjenci trafili do szpitali jednoimiennych, w których zwolniły się miejsca dla chorych. 

◾ Podpisano umowę na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji kolejowej na Podkarpaciu. Uwzględniona jest w niej Kolbuszowa, która ma zyskać większą liczbę połączeń do Rzeszowa.

◾ Do samorządów naszego powiatu trafiła kolejna transza pomocy finansowej. Rekordowe dofinansowanie, 15 mln zł, otrzymała gmina Kolbuszowa. Gminy Raniżów i Cmolas nie otrzymały ani złotówki.

◾ Tomasz Buczek, lokalny działacz, przyznaje się do podrzucenia pod biuro posła Chmielowca słomy i obornika. Jak wyjaśnił, zrobił to celowo i działał w imieniu rolników.

◾ W Ostrowach Tuszowskich wybory na radnego się nie odbędą. Powód? O mandat ubiega się tylko jedna osoba, Ewelina Nowicka. W tej sytuacji przejdzie ona do rady gminy z automatu. 

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy