Reklama

Kalendarium 2020 - wydarzenia w powiecie kolbuszowskim [CZĘŚĆ II]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kalendarium 2020 - wydarzenia w powiecie kolbuszowskim [CZĘŚĆ II] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejna część naszego podsumowania najważniejszych wydarzeń w powiecie kolbuszowskim w 2020 roku. Tym razem przypomnijmy, co się działo kwietniu, maju i czerwcu.

KWIECIEŃ

◾ Samorządowcy z gminy Raniżów zgodzili się na likwidację dwóch szkół. Od 1 września dzwonek nie zabrzmi w placówce w Zielonce i Staniszewskiem. 

◾ W powiecie ruszyła akcja szycia maseczek. Nasi młodzi Czytelnicy przygotowują natomiast laurki z podziękowaniami dla medyków.

◾ Andrzej Jagodziński, dyrektor kolbuszowskiej biblioteki, został wybrany Bibliotekarzem Podkarpacia 2019 roku. 

◾ 25 kwietnia pierwsze dwa przypadki zakażenia Covid-19 stwierdzono w powiecie kolbuszowskim - to dwie kobiety w sile wieku z gminy Majdan Królewski. 

◾ Druh OSP z Huty Komorowskiej przyznał się do pięciu z sześciu podpaleń nieużytków. 30-latek najpierw wzniecał ogień, a później przyjeżdżał go gasić. 

◾ Sześć firm zgłosiło się do przetargu ogłoszonego przez gminę Kolbuszowa dotyczącego przebudowy dworca przy ul. Ruczki. Ceny były jednak za wysokie. Przetarg unieważniono.

MAJ

◾ Zaświeciło się zielone światło dla budowy dużej obwodnicy Kolbuszowej. Uroczyście złożone zostały podpisy pod programem inwestycji dla trzech obwodnic na Podkarpaciu. 

◾ Gmina Niwiska wyciągnęła pomocną dłoń w stronę przedsiębiorców. Samorząd zwolnił ich z opłaty podatku od nieruchomości.

◾ 17 maja zmarła pierwsza osoba z powiatu kolbuszowskiego, u której stwierdzono Covid-19. To 91-latka z gminy Cmolas hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie. 

◾ Przez ponad trzy godziny strażacy gasili budynek galerii handlowej Nad Nilem. Zniszczeniu uległa elewacja w tylnej części obiektu.

◾ Planowane zabiegi znów są wykonywane w kolbuszowskim szpitalu. Wcześniej każdy pacjent ma wykonywany test pod kątem Covid-19.

◾ Od 30 maja nie trzeba już zasłaniać ust i nosa w otwartej przestrzeni. Maseczki wciąż jednak trzeba nosić m.in. w sklepach i kościołach.

CZERWIEC

◾ W budynku komendy policji w Kolbuszowej umiera mężczyzna. Wcześniej demoluje poczekalnię. Policjanci go obezwładniają i używają paralizatora.

◾ Zakończyła się jedna ze sztandarowych inwestycji gminy Kolbuszowa - warta ponad 5 mln zł przebudowa stadionu miejskiego. 

◾ Wójt Raniżowa nie chce zapłacić powiatowi blisko 2 mln zł za remont drogi. Sprawą ma zająć się sąd. 

◾ Na terenie gminy Kolbuszowa wprowadzono stan pogotowia powodziowego. Po ulewnych deszczach strażacy interweniowali 40 razy. 

◾ Mieszkańcy Dzikowca sprzeciwiają się budowie dwóch biogazowni. W sprawie planowanej inwestycji zorganizowano spotkanie z przedstawicielami inwestora. 

◾ Rekordowa liczba mieszkańców powiatu (61,02 proc.) wzięła udział w wyborach prezydenckich. Blisko 70 proc. z nich poparło Andrzeja Dudę. 

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy