Reklama

Kalendarium 2020 - wydarzenia w powiecie kolbuszowskim [CZĘŚĆ III]

Opublikowano: ndz, 3 sty 2021 14:21
Autor:

Kalendarium 2020 - wydarzenia w powiecie kolbuszowskim [CZĘŚĆ III] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejna, trzecia część naszego podsumowania najważniejszych wydarzeń w powiecie kolbuszowskim w 2020 roku. Tym razem przypomnijmy, co się działo lipcu, sierpniu i wrześniu.

LIPIEC

◾ W Kolbuszowej rozpoczęto wartą kilka milinów złotych inwestycję. Przebudowany ma zostać skwer obok mostu, przebudowana ul. Parkowa oraz wybudowany deptak wzdłuż Nilu. 

◾ 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Ponad 80 proc. mieszkańców powiatu poparło Andrzeja Dudę, który o fotel prezydenta walczył z Rafałem Trzaskowskim. 

◾ Generalna Inspekcja Transportu Drogowego przesunęła odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej. Bramka stanęła na DK 9 za nowym rondem. 

◾ Niedaleko granicy z gminą Raniżów zakład SarVal planuje wybudować spalarnię odpadów niebezpiecznych. W internecie opublikowano petycję przeciwko realizacji tej inwestycji.

◾ Centrum Medyczne BMS  z Majdanu Królewskiego wycofało się z otwarcia ośrodka zdrowia w Cmolasie. Wyremontowany przez gminę budynek wciąż stoi pusty. 

◾ MDK Kolbuszowa poinformowało, kto będzie gwiazdą sierpniowych Dni Kolbuszowej. To dwa bardzo popularne zespoły disco polo: Power Play i Mig. Niestety z powodu pandemii imprezę odwołano.

 

SIERPIEŃ

◾ Ogłoszony został przetarg dotyczący budowy dużej obwodnicy miasta. Firma, która go wygra, ma przygotować m.in. wariant nowej drogi o długości ok. 8,5 km. Inwestycja ma ruszyć w 2026 roku.

◾ Na rynku w Głogowie Małopolskim ponad 100 osób protestowało przeciwko budowie spalarni w Przewrotnem. Wśród nich byli również mieszkańcy naszego powiatu. 

◾ Największe w powiecie dożynki w tym roku zorganizowano w Porębach Kupieńskich. Były one jednak zupełnie inne niż w latach ubiegłych. Wstęp na imprezę był wyłączenie za okazaniem zaproszenia. 

◾ Kilka tysięcy mieszkańców gminy Kolbuszowa zostało bez wody. W ciągu zaledwie kilku dni doszło do dwóch poważnych awarii sieci wodociągowej. 

◾ Ks. Marek Kędzior objął stanowisko proboszcza parafii w Cmolasie. Zastąpił on ks. Michała Batora, który został przeniesiony do jednej z rzeszowskich parafii. 

◾ Rekordowa liczba osób wypoczywała w tym roku nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli. Ratownicy podsumowali sezon letni. 

 

WRZESIEŃ

◾ Od 1 września dworzec w Kolbuszowej jest nieczynny. Podróżni muszą korzystać ze stanowisk przygotowanych wzdłuż ul. Ruczki. Budowa ma pochłonąć ponad 6,4 mln zł. 

◾ Po raz czwarty Kolbuszowa gościła wykonawców muzyki żydowskiej i chrześcijańskiej. Koncert Psalmów Dawidowych zorganizowano na płycie górnej stadionu miejskiego. Liczba widzów była ograniczona.

◾ Przez powiat kolbuszowski przejechał 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. 

◾ Po miesiącach przerwy znów uruchomiony został odcinkowy pomiar prędkości na drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Górnej. 

◾ Saria Polska zawiesiła budowę sKpalarni odpadów niebezpiecznych w Przewrotnem. Najbliższe plany firmy skupią się na projekcie o wartości 4 mln zł.

◾ Radny Ryszard Walczyk z Ostrów Tuszowskich poinformował, że rezygnuje z pełnionego mandatu. Zrobił to przed wyrokiem sądu apelacyjnego, który rozpatrywał odwołanie go przez wojewodę. Powód? Samorządowiec nie złożył w porę rezygnacji z funkcji ławnika sądowego. 

ZOBACZ TAKŻE:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.