Reklama

Już jutro Spinacz. O festiwalu rozmawiamy z jego pomysłodawcą, Dorianem Pikiem

Opublikowano:
Autor:

Już jutro Spinacz. O festiwalu rozmawiamy z jego pomysłodawcą, Dorianem Pikiem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przed nam 14. edycja Festiwalu Muzycznego "Spinacz" w Kolbuszowej. O tegorocznym wydarzeniu, które zaplanowano na najbliższą sobotę (3 sierpnia), rozmawiamy z Dorianem Pikiem.

 

Gdzie zagra "Spinacz" w tym roku?

- Tegoroczna edycja odbędzie się na placu targowym przy ulicy Wolskiej. Dotychczas idealną lokalizację stanowił obiekt Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej, ale tam aktualnie trwają prace związane z nową inwestycją.

 

 

Czy koncepcja samego festiwalu, przez ostatnie lata, zmieniła się? Do kogo ta impreza jest skierowana?

- To impreza nade wszystko zaadresowana do młodzieży, ale staramy się rozszerzać horyzonty i wybierać pozycje łączące pokolenia. Spinacz mimo małych środków wciąż się rozwija. W tym roku organizatorem imprezy będzie Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Z inicjatywy jej prezesa, Grzegorza Romaniuka,  a w ramach festiwalu od rana na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej Białkówka odbędą się zawody sportowe: bieg na 5 i 10 km, wyścig na rolkach i sprint kolarski. Spinacz ma łączyć i ciągle łączy. Tym razem sportowców i melomanów.

 

 

Kto wystąpi w najbliższą sobotę na scenie?

- Na scenie obejrzymy młode talenty, m.in. RoseMerry z rewelacyjną kolbuszowianką, którą jest Kasia Krawczyk. Ta dziewczyna ma wszystko - świetny wokal, charyzmę i serce do muzyki. To trzeba zobaczyć. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Happysad, czyli zespół z absolutnego top polskiej sceny rockowej. To zespół, nazywajmy rzeczy po imieniu, bardzo radiowy. Na Spinaczu chcielibyśmy widzieć więcej rodzin, a ubiegłoroczny przyjazd Poparzonych Kawą Trzy pokazał, że jest to możliwe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE