Reklama

Gmina zaplanowała pięć najważniejszych inwestycji na ten rok

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Gmina zaplanowała pięć najważniejszych inwestycji na ten rok - Zdjęcie główne

Gmina ma w planie m.in. wykonać kilka dróg. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Realizacji, jakich zadań mogą spodziewać się mieszkańcy gminy Raniżów w tym roku? Sprawdzamy.

Pierwszą z inwestycji zaplanowanych na 2021 rok jest rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Kolbuszowskiej w Raniżowie. Gmina Raniżów przewiduje, że to zadanie będzie kosztować około 100 tys. zł. Inwestycja ma rozpocząć się w trzecim kwartale roku.

 

W planie znalazło się także wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Sokołowskiej w Raniżowie. Te prace również mają kosztować około 100 tys. zł, a ich wykonanie przewidziane jest również na trzeci kwartał tego roku.

Największą inwestycją na terenie raniżowskiej gminy ma być przebudowa drogi gminnej ul. Królowej Jadwigi w Raniżowie. Ma ona kosztować ponad 650 tys. zł. Prace mają rozpocząć się już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Jeżeli chodzi o drogi, to również ulica Sportowa w Raniżowie ma zostać przebudowana. Na ten cel gmina planuje przeznaczyć ponad 120 tys. zł. Natomiast za ponad 80 tys. ma zostać przebudowana droga Borki w Raniżowie.

Należy podkreślić, że jest to plan zamówień publicznych gminy Raniżów. Poza tym w budżecie zaplanowano kilka innych inwestycji do zrobienia. Co zatem znalazło się w tegorocznym budżecie? 

Przypomnijmy, że gmina Raniżów zamierza w 2021 roku wydać ponad 2,3 miliona złotych na przebudowę stacji uzdatniania wody w Raniżowie. Zaplanowano także  remonty dróg gminnych m.in. w Zielonce i Korczowiskach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy