Reklama

Nowy pomysł na dojazd do autostrady A4 dla mieszkańców powiatu [MAPA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dobra komunikacja drogowa to priorytet. Wielu mieszkańców powiatu kolbuszowskiego uważa, że dojazd z Kolbuszowej do autostrady A4 powinien być łatwiejszy i szybszy. Czy jest szansa na to, aby tak się stało?

Mieszkańcy naszego powiatu i okolic bardzo często korzystają z autostrady A4, którą w niespełna dwie godziny można dojechać m.in. do Krakowa. Najbliższy wjazd na nią znajduje się w Borku Wielkim (pow. ropczycko-sędziszowski) lub w Rudnej Małej (pow. rzeszowski).

 

Tu jednak pojawiają się niedogodności. Z jednej strony do Rzeszowa prowadzi ruchliwa droga krajowa nr 9. Z drugiej zaś do węzła Sędziszów Małopolski wąska droga przez lasy, która daje się we znaki szczególnie zimą, przy obfitych opadach śniegu.

Podczas ostatniego konwentu (11 lutego) rozmawiano m.in. o budowie łącznika autostrady i rozbudowie węzła w Sędziszowie Małopolskim. Na czym miałaby polegać rozbudowa węzła, oraz jak miałby wyglądać wspomniany łącznik? Czy w przyszłości jest szansa na to, aby Kolbuszowa zyskała swój zjazd z autostrady?

Na spotkaniu w kolbuszowskim starostwie Piotr Miąso, dyrektor PZDW w Rzeszowie, zaprezentował swój pomysł usprawnienia dojazdu do autostrady poprzez wykorzystanie istniejącej sieci dróg powiatowych i wojewódzkich.

- Zamierzenie polegałoby na utworzeniu dogodnego dojazdu do istniejącego węzła A4 z kierunków od Mielca i Kolbuszowej poprzez budowę łącznika dróg wojewódzkich nr 986 Tuszyma - Ropczyce i 987 Kolbuszowa - Sędziszów Małopolski

Zdaniem przedstawicielki województwa droga na Sędziszów Małopolski potrzebuje modernizacji, podniesienia jej nośności do 11,5 t/oś i dostosowania parametrów do klasy G. Jednoczesna modernizacja dróg powiatowych prowadzących do węzła A4 może spełnić oczekiwania mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, zanim powstanie w przyszłości zjazd w kierunku miasta.

- Jednak jest to etap koncepcji do rozważenia w planowaniu inwestycji samorządowych w najbliższych latach i wymaga jeszcze wielu uzgodnień, a przede wszystkim możliwości finansowych przeznaczonych na infrastrukturę transportową 

- dodaje nasza rozmówczyni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy