Reklama

Gmina przejęła budynek dawnego posterunku w Cmolasie. Mieszkają w nim ludzie. Czy urząd ma plan?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Gmina przejęła budynek dawnego posterunku w Cmolasie. Mieszkają w nim ludzie. Czy urząd ma plan? - Zdjęcie główne

Budynek dawnego posterunku w Cmolasie przejęła gmina. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas oficjalnie jest już w posiadaniu dawnego posterunku policji w Cmolasie. Budynek nieodpłatnie na ręce gminy przekazał powiat kolbuszowski.

Eugeniusz Galek poinformował, że do cmolaskiego urzędu wpłynęło pismo od starosty, że jest gotowy przekazać obiekt dawnego posterunku na ręce gminy. - Uważam, że należy go przyjąć, bo to jest darowizna, działka kilkunastoarowa i można ten obiekt wyremontować i wymyślić jakieś przeznaczenie. To rada gminy będzie decydować, kiedy będziemy go remontować, co tam będzie - wyjaśnił kilka tygodni temu szef urzędu.

Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu, jakiś czas temu proponował, aby w dawnym budynku komisariatu umiejscowić Zakład Usług Komunalnych. Zastanawiał się też, czy funkcjonalność budynku po posterunku nie byłaby korzystniejsza na potrzeby ZUK-u.

- Może właśnie tam warto by było te nakłady ponieść

- proponował.

Wójt Galek zaznaczył, że komisja i kierownik zakładu uznali, że na ten moment pozostanie w obecnym budynku jest najlepszym rozwiązaniem.

- Ten obiekt, który jest po dawnym banku, jest w dobrym miejscu i jeżeli zrobi się remont, to będzie spełniał warunku. Budynek po dawnej policji wymagać będzie większego remontu. Trzeba będzie zmieniać stolarkę, dach, wiele jest prac. Będziemy szukać pieniędzy w postaci dotacji z różnych programów, które mam nadzieję, że się pojawią. To jest większy obiekt i wymaga większego nakładu. Tam są jeszcze dwa mieszkania i przejmujemy obiekt z dobytkiem, czyli kto tam jest zameldowany, to tych mieszkańców musimy uszanować lub jeżeli będą chcieli, to dać im lokale zamienne

- tłumaczył wójt.

Eugeniusz Galek potwierdził, że gmina jest już w posiadaniu budynku, natomiast jego przeznaczenia jeszcze nikt nie zna. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy