Reklama

Gmina Niwiska czeka na dostawę węgla. Będzie kosztował mniej niż 2 tys. zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Gmina Niwiska czeka na dostawę węgla. Będzie kosztował mniej niż 2 tys. zł - Zdjęcie główne

Węgiel będzie sprzedawany w dwóch punktach na terenie gminy Niwiska. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To ostatni dzwonek na złożenie wniosku na zakup węgla. W gminie Niwiska będą dwa punkty, gdzie będzie wydawany surowiec.

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska przypomina mieszkańcom zainteresowanym preferencyjnym zakupem węgla w roku 2022 o konieczności złożenia wniosku w urzędzie do końca listopada 2022 roku. Wniosek można złożyć pisemnie w urzędzie lub elektronicznie. Kto może starać się o zakup surowca? 

O zakup mogą ubiegać się osoby z gospodarstw domowych, uprawnionych do dodatku węglowego. Maksymalna ilość węgla dostępna dla 1 gospodarstwa domowego wynosi:

  • 1,5 tony – do 31 grudnia 2022 roku
  • 1,5 tony – od 1 stycznia 2023 roku
Cena węgla wynosić będzie 1870 zł brutto za 1 tonę.

 

- Węgiel będzie pochodził z polskich kopalni: KWK Piast – Ziemowit, KWK  Staszic, KWK Row Rydłutowy - informują urzędnicy. 

Węgiel będzie wydawany w Niwiskach, w dwóch punktach prowadzonych przez przedsiębiorców:

  • Skład Kruszyw Niwiska 516A
  • Rolmasz punkt Niwiska 473
Osoby zakwalifikowane do zakupu, po uiszczeniu opłaty informowane będą o możliwości odbioru węgla we wskazanym punkcie. Cena węgla uiszczona na rzecz gminy nie obejmuje kosztów transportu na indywidualną posesję.

- O obowiązku uiszczenia opłaty i terminie odbioru węgla będziemy mieszkańców informować na bieżąco. Prosimy o cierpliwość. Oczekujemy na informacje o terminach pierwszych dostaw

- informują urzędnicy. 

Bardzo duża część mieszkańców gminy Niwiska starała się o dodatek węglowy. Do niektórych pieniądze z rządu już trafiła. Kolejna grupa czeka na realizację przelewu. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy