Reklama

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Wójt wyliczył straty po obfitych deszczach

Opublikowano:
Autor:

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Wójt wyliczył straty po obfitych deszczach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 1 mln 700 tys. zł - na tyle oszacowane zostały w gminie Majdan Królewski straty, które spowodowały obfite opady pod koniec maja.

Informację na ten temat przekazał Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, podczas ostatnich obrad rady gminy (30 maja). Jak powiedział, przeprowadzone zostały wizje lokalne mające na celu wycenę strat powodziowych na drogach i na mieniu gminnym.

Włodarz gminy wymienił, że w wyniku zalań i podtopień na terenie Majdańszczyzny odnotowano straty w mieniu gminnym. Pęknięciu uległy jezdnie dróg gminnych w Hucie Komorowskiej i Komorowie. Podmulone zostały natomiast pobocza pasa drogowego dróg gminnych w Majdanie Królewskim. Ze względu na duże uszkodzenie konstrukcji jezdni z ruchu drogowego została wyłączona "do odwołania" droga gminna nr 104123R w Woli Rusinowskiej. Ponadto uszkodzone zostały dwa przepusty przy drodze gminnej w Hucie Komorowskiej, a całkowitemu zniszczeniu uległ zjazd z drogi gminnej w Komorowie. Podmulone zostały także dwie studzienki kanalizacji deszczowej zlokalizowane przy drodze gminnej w Majdanie Królewskim. Uszkodzeniu uległ też mostek na rzece Smarkata, na drodze łączącej Hutę Komorowską i Ostrowy Baranowskie.

W wyniku obfitych opadów na terenie gminy Majdan Królewski najbardziej ucierpieli mieszkańcy miejscowości Wola Rusinowska - przysiółek Poddziale, Komorów – przysiółek Osiczyny, Krzątka – przysiółek Konefały, Majdan Królewski – okolice ul. Stawek.

- Dotychczas (dane na 30 maja) wyszacowano straty na kwotę 1 mln 690 tys. zł - stwierdził wójt Wilk. - Są to starty na drogach gminnych i na drodze powiatowej zarządzanej w tej chwili przez gminę - dodał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE