Reklama

Gmina Majdan Królewski. To już pewne. Mieszkańcy gminy będą od nowego roku płacić za odbiór śmieci więcej niż dotychczas

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. To już pewne. Mieszkańcy gminy będą od nowego roku płacić za odbiór śmieci więcej niż dotychczas - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ile ma wynieść podwyżka?

 

W piątek, 30 listopada, zostały otwarte oferty, które firmy złożyły w trzecim już przetargu na odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych. To rozdanie wypadło dla gminy  korzystniej niż dwa ostatnie.

Dużo lepiej

Na zapytanie gminy odpowiedziało aż pięć firm. Najkorzystniejszą dla mieszkańców, bo najniższą cenę, zaproponowało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Zieliński" z Rakowa, które wyceniło swoją usługę na 631 tysięcy 800 złotych brutto. Samorząd zaplanował natomiast wydać na to zadanie 407 tysięcy złotych, a więc o ponad 200 tysięcy złotych mniej niż zaproponował oferent. Brakującą kwotę trzeba będzie znaleźć w portfelach mieszkańców, którzy płacą tzw. podatek śmieciowy. Podwyżka cen jest więc nieunikniona. 

Najdroższy z oferentów, FCC Tarnobrzeg, chciał za tę samą usługę 1 mln 114 tys. zł.

Kwoty obowiązujące

Aktualnie obowiązująca stawka opłaty za odbiór odpadów komunalnych zróżnicowana jest w zależności od tego, czy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, czy też nie. Jeśli śmieci są segregowane, to gospodarstwa domowe liczące od jednej do czterech osób płacą miesięcznie 6,50 zł od osoby. Jeśli gospodarstwa domowe liczą pięć i więcej osób, to opłata za cztery pierwsze osoby wynosi 6,5 zł od osoby, a za piątą i każdą następną - 50 gr.

W przypadku, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny, gospodarstwa liczące od jednej do czterech osób płacą 13 zł za osobę. Kiedy zaś gospodarstwa liczą co najmniej pięć osób, wówczas od piątej i każdej następnej osoby płaci się złotówkę. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE