Reklama

Gmina Majdan Królewski szuka firmy, która wybuduje chodnik ze ścieżką rowerową w Brzostowej Górze i Woli Rusinowskiej

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski szuka firmy, która wybuduje chodnik ze ścieżką rowerową w Brzostowej Górze i Woli Rusinowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Inwestycja ma być gotowa do końca września tego roku.

Nowy chodnik powstanie przy drodze powiatowej relacji Majdan Królewski - Raniżów na odcinku 1955 metrów. Ścieżka złączy się z już istniejącym chodnikiem biegnącym od Rynku w Majdanie Królewskim przez Brzostową Górę do rozjazdu na Rusinów, Wolę Rusinowską i część Krzątki.

Dużo pracy

Zakres prac zostanie podzielony w sumie na kilkanaście części. Pierwsza z nich obejmie roboty przygotowawcze, w tym odtworzenie trasy i punktów wysokościowych, karczowanie pniaków i krzewów oraz ich utylizację. Przełożone, a następnie odtworzone zostaną także istniejące ogrodzenia z bramami i furtkami, które kolidują z ciągiem pieszo – rowerowym.

W ramach robót ziemnych wymieniony i uzupełniony zostanie grunt po karczowaniu pniaków. Firma, która zostanie wybrana w drodze przetargu, wykona także podbudowę  z kruszywa łamanego pod chodnik i zjazd. Ponadto wykonane zostanie odwodnienie.

Oświetlenie i zatoka

Ścieżka będzie miała nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm.

W ramach robót wykończeniowych wykonawca umocni płytami ażurowymi skarpy, a pobocza zabezpieczy kruszywem. Zamontuje też bariery wygrodzeniowe (drogowe). Przebudowane zostaną także sieć wodociągu i gazociągu oraz sieć teletechniczna. W ciągu ścieżki powstanie też nowe oświetlenie i zatoka autobusowa.


Do końca września

Inwestycja ma być oddana do użytku do końca września tego roku. Na złożenie ofert firmy mają czas do czwartku, 29 maja. O ostatecznym wyborze będą decydować kryteria takie jak cena brutto oferty oraz okres gwarancji i rękojmi. O wynikach przetargu poinformujemy na łamach Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE