Reklama

Gmina Majdan Królewski planuje kupić autobus. Ma służyć do przewozu osób niepełnosprawnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Gmina Majdan Królewski planuje kupić autobus. Ma służyć do przewozu osób niepełnosprawnych - Zdjęcie główne

Koszt zakupu autobusu oscyluje w granicach miliona złotych. | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdańska gmina planuje zakupić nowy autobus do przewozu osób niepełnosprawnych. Koszt zakupu oscyluje w granicach miliona złotych. Ile dzieci skorzysta z pojazdu?

O planach zakupowych autobusu poinformował wójt Jerzy Wilk na ostatniej sesji, która miała miejsce 28 marca. Samorząd stara się pozyskać dofinansowanie na ten cel z rządowego programu PFRON (wyrównywanie różnic między regionami - likwidacja barier transportowych).

Milion złotych na kołach

Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 330 tys. złotych. Planowany jest zakup autobusu z 38 miejscami siedzącymi, przystosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim. Całkowity koszt zakupu wynosi niewiele ponad milion złotych.

- Z autobusu skorzystają dzieci dowożone do szkół podstawowych na terenie gminy Majdan Królewski w tym 25 uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności

- mówi włodarz w rozmowie z nami.

Codziennie dziewięciu uczniów korzysta z usług majdańskiej gminy w zakresie dowozu do szkół, m.in. do Szkoły Specjalnej w Tarnobrzegu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnobrzegu czy tarnobrzeskiego liceum.

Wymienić stary sprzęt

Obecnie samorząd posiada dwa autobusy z 41 miejscami siedzącymi i jeden z 19 miejscami siedzącymi, który dodatkowo przystosowany jest do przewozu niepełnosprawnych. 

- W związku z tym, że jeden z tych autobusów jest już bardzo mocno wyeksploatowany, konieczne jest zakupienie nowego. Wszystko po to, aby zapewnić ciągłość dowozu dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych, do placówek edukacyjnych

- podsumował Wilk.

Co ważne, z takiego autobusu mogą również skorzystać osoby dorosłe z orzeczeniami o niepełnosprawności, podobnie jak to miało miejsce np. przy dowozie osób na wózkach inwalidzkich do punktu szczepień w okresie pandemii koronawirusa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy