Reklama

5 priorytetów wójta Jerzego Wilka na 2023 rok. Te inwestycje są oczkiem w głowie włodarza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

5 priorytetów wójta Jerzego Wilka na 2023 rok. Te inwestycje są oczkiem w głowie włodarza - Zdjęcie główne

Które inwestycje zaplanowane do realizacji w tym roku są oczkiem w głowie wójta Jerzego Wilka? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Projekt budżetu gminy Majdan Królewski na 2023 rok jest bardzo ambitny. Natomiast deficyt w stosunku do roku ubiegłego jest o kilka milionów wyższy. Jak gmina planuje "zapchać" dziurę budżetową? Czy przeszkodzi ona w realizacji zaplanowanych inwestycji? Wójt zabiera głos.

Gmina Majdan Królewski ma ambitne plany inwestycyjne na bieżący rok, o czym świadczy projekt budżetu. Czy wielka dziura budżetowa, która wynosi niespełna 13,4 mln złotych, pokrzyżuje gminie plany inwestycyjne na 2023 rok?

Głos w tej kwestii zabrał wójt Jerzy Wilk. - Planowanym źródłem pokrycia deficytu jest nadwyżka budżetowa z lat ubiegłych oraz zaciągnięcie kredytu - usłyszeliśmy od szefa samorządu. 

Ten jednocześnie dodał w rozmowie z nami, że samorząd nie ma w planach pozyskania "ekstra" dochodów, chociażby ze sprzedaży majątku gminnego (np. gruntów). 

Nie będzie łatwo

Włodarza zapytaliśmy również, czy jego zdaniem rok 2023 będzie trudniejszy od poprzedniego. W dobie wysokiej inflacji, kryzysu energetycznego i horrendalnie wysokich opłat uda się przetrwać? Wszystko to wydaje się skutecznie utrudniać funkcjonowanie nie tylko mieszkańcom, ale i urzędowi gminy.

- Zapewne rok 2023 nie będzie łatwy. Koszty utrzymania obiektów i infrastruktury gminnej będą wyższe. Poczynione zostały pewne kroki oszczędnościowe np. skrócenie czasu oświetlenia niektórych dróg i ulic. Każdy z nas już odczuwa skutki wzrostu cen, a szczególnie tych związanych z codziennym życiem

- powiedział szef majdańskiej gminy.

Pięć priorytetów

Które inwestycje planowane do realizacji w 2023 roku zdaniem wójta są natomiast najważniejsze? Jerzy Wilk wymienił pięć z nich, które są jego oczkiem w głowie.

Jako pierwszą włodarz wymienił budowę farmy fotowoltaicznej w Krzątce. Kolejnym istotnym zadaniem jest zakończenie budowy i modernizacji infrastruktury wodno - kanalizacyjnej. W zestawieniu wójta nie mogło zabraknąć inwestycji drogowych.

Następnie wymienił rozbudowę drogi gminnej "Droga do Krząstków" w Brzostowej Górze oraz "Żwirownia - Sumarówka" w Hucie Komorowskiej. Ostatnią inwestycją na liście wójta jest utworzenie Dziennego Domu Seniora w Brzostowej Górze poprzez adaptacje i modernizację istniejącego budynku po szkole podstawowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy