Reklama

Gmina Kolbuszowa. Nowi dyrektorzy objęli funkcje szefów szkół. Placówkami kierują od 1 września

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Nowi dyrektorzy objęli funkcje szefów szkół. Placówkami kierują od 1 września - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szefowie szkół z gminy Kolbuszowa, zarówno ci ustępujący ze stanowiska, jak i nowi, wzięli udział w ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Kolbuszowej (31 sierpnia).

Obrady były okazją do pożegnania kończących pracę w szkołach pedagogów i przywitania nowych, przejmujących ich obowiązki.

Podziękowania trafiły na ręce trzech dyrektorów. Agata Świętek, która szkołą w Weryni kierowała od września 2002 roku, zdecydowała się przejść na emeryturę. - W tym czasie placówka ta zmieniła swoje oblicze. Została rozbudowa, a przy obiekcie powstało boisko wielofunkcyjne - przypomniał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, a odchodząca dyrektor podziękowała swoim kolegom i koleżankom za okazywane przez lata wsparcie i pomoc.

Zmiana stanowiska

Z funkcją dyrektora pożegnała się także Maria Nowakowska, dyrektor SP w Domatkowie, która tą placówką kierowała od września 2007 roku. - Dziękuję za wszystko i życzę państwu oraz nowo nominowanym wiele sił, cierpliwości, jak najmniej zmian oraz żeby wam przybywało i na osobistych kontach, i na kontach szkół - powiedziała podczas sesji wieloletnia pedagog, która z placówką w Domatkowie się nie rozstaje. - Pani Maria Nowakowska postanowiła popracować jako nauczyciel - poinformował burmistrz.

Ćwierć wieku

Wraz z nowym rokiem szkolnym zmienił się również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. Mirosław Kaczmarczyk, po 25 latach kierowania szkołą, zdecydował się przejść na świadczenie kompensacyjne. - Życzę wam wszystkim, abyście doczekali tego, aby pojawił się ktoś naprawdę mądry, który potrafi stworzyć system edukacji na trwałych wartościach, oparty na mądrych podstawach programowych, na mądrych ludziach i mądrze finansowany - skierował swoje słowa do uczestników sesji Mirosław Kaczmarczyk. 

Więcej w aktualnym numerze Korso.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE