Reklama

Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Mieszkaniec Weryni skarży się na sąsiada

Opublikowano: 27 czerwca 2019 09:00
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Mieszkaniec Weryni skarży się na sąsiada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak podkreśla nasz Czytelnik, nic w tym by dziwnego nie było, gdyby nie ogromne upały. Wtedy temperatury osiągały 30 stopni w cieniu. - Każdy próbuje znaleźć sposób, jakby tu funkcjonować - pisze mężczyzna i dodaje: - Ludzie robią przeciągi w domach, próbują się schładzać wodą na zewnątrz. Niestety, takiej możliwości nie miał nikt na Kolonii.

Porządek na łące

Jak wyjaśnia dalej mieszkaniec gminy, domy musiały być  szczelnie pozamykane. Mężczyzna podkreśla, że zapach palonego siana nie jest niczym przyjemnym. Autor interwencji napisał, że osoba, która zapaliła ogień, nie była do czasu, kiedy wszystko do końca się wypali.

- Gorąca prośba z mojej strony, aby przestrzegać innych przed takim zachowaniem - podsumowuje autor i dodaje: - To, że on chce się pozbyć siana i zrobić sobie porządek na łące, nie oznacza, że nie przeszkadza swoim zachowaniem innym osobom. 

Czytelnik zaznacza, że z takimi pracami można poczekać. Podkreśla, że gdyby pogoda była inna, było zimniej, ale nie w takie upały, gdzie IMGW wydaje w Polsce ostrzeżenia II stopnia.

Zastanów się

Jak mówi prawo, wypalanie słomy i pozostałości roślinnych na polach jest zabronione. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony budynków oraz innych obiektów zabronionym jest wykonywanie czynności, które mogą spowodować pożar lub jego rozprzestrzenienie. Strażacy przypominają, że innym równie istotnym przepisem regulującym palenie ogniska na terenie prywatnej posesji jest przepis prawa sąsiedzkiego.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    felek

    Takich na Dolnej jest więcej trzeba to wreszcie ukrócić!

  • 2 lata temu | ocena +12 / -0

    Sąsiad Czarnobylskiego Sąsiada

    Zapraszam na Kolbuszową Dolną w okolice sklepu Gajda - jeden z sąsiadów po 22 tak pali żrącym plastikiem, że nie idzie oddychać na zewnątrz oraz trzeba zamykać okna ponieważ wszystko wdziera się do domu. Szczególnie po tych upałach gdy człowiek chce przewietrzyć mieszkanie gdy jest już nieco chłodniej to nie - bęcwał napali tak, że się człowiek dusi. Jeśli to czytasz to wiedz, że to jest ostatnie ostrzeżenie, następnym razem udokumentuje wszystko na video i w tym samym momencie dzwonię na straż miejską i nie interesuje mnie to, że jest po 22!