Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. "Dziewiątka" będzie rozkopana nawet do dwóch tygodni

Opublikowano:
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. "Dziewiątka" będzie rozkopana nawet do dwóch tygodni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Utrudnień mogą się spodziewać kierowcy, na drodze nr 9 w Kolbuszowej Górnej.

Od poniedziałku (10 czerwca) przez kilka godzin dziennie ruch na "dziewiątce" odbywa się wahadłowo. Powodem zamknięcia jednego pasa drogi jest kolejny etap prac realizowany przez wykonawcę tzw. małej obwodnicy Kolbuszowej. 

 

Na czas prac

Zanim jednak ruszyły prace, w sobotę (8 czerwca), drogowcy przygotowali nowe oznakowanie pionowe i poziome drogi. Między innymi zlikwidowane zostało oświetlone przejście dla pieszych, a w zamian powstały dwie nowe, tymczasowe pomarańczowe zebry. 

Ruch wahadłowy obowiązuje w ciągu dnia, kiedy drogowcy pracują na miejscu budowy. Wtedy też to oni kierują ruchem. Następnie droga jest przywracana do takiego stanu, aby można było przejechać jej obydwoma pasami. 

- Innego wyjścia nie ma. Musimy wykonać zaplanowane prace. Będziemy się starali zrobić to jak najszybciej, ale utrudnienia mogą potrwać nawet do dwóch tygodni - mówi Andrzej Szpala, kierownik robót. 

 

Kolejny etap 

Zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu od 24 czerwca ma rozpocząć się kolejny etap robót - z zachowaniem ruchu dwukierunkowego. 

W końcowej fazie robót, przełom sierpnia i września, będą kolejne utrudnienia w związku z układaniem nawierzchni bitumicznych. Natomiast na drodze wojewódzkiej nr 987 (prowadzącej na Sędziszów Młp.) w najbliższym czasie nie będzie większych utrudnień.

Przypomnijmy, że cały czas przejazd przez potok Górnianka nadal jest zamknięty, ze względu na powstający nad rzeczką nowy most.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE