Reklama

Gmina Dzikowiec. Radni obniżyli wójtowi wynagrodzenie. Teraz będzie zarabiał o 1896 zł brutto mniej

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Radni obniżyli wójtowi wynagrodzenie. Teraz będzie zarabiał o 1896 zł brutto mniej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas czerwcowej sesji Rady Gminy Dzikowiec radni podjęli uchwałę o zmianie wynagrodzenia wójta gminy.

Samorządowcy, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, mają zarabiać mniej. Dokument ten obniża wynagrodzenie zasadnicze m.in. wójtów i burmistrzów, o 20 proc. Uchwała weszła w życie 1 lipca. Do tej pory, niezależnie od tego czy to mała gmina, czy duże miasto, dochody samorządowców niewiele się różniły. Oscylowały w granicach dopuszczalnej prawem, górnej kwoty, czyli 12,5 tys. zł.

Obniżka

Wójt gminy Dzikowiec do tej pory za swoją funkcję otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 11 944 zł brutto miesięcznie. Radni podjęli decyzję o liftingu zarobków szefa gminy i obniżyli je o 1896 zł brutto. Uchwała przeszła większością głosów - 14 osób było "za", a jedna się wstrzymała.

Krzysztof Klecha, po burmistrzu Kolbuszowej, jest drugim włodarzem w naszym powiecie, któremu obcięto pensję. W przypadku Jana Zuby obniżka była symboliczna. Od lipca burmistrz zarabia o 175 zł mniej, czyli 10 620 zł zł brutto miesięcznie.

Brak informacji

Wójt gminy Dzikowiec od dłuższego czasu nie pokazuje się publicznie. Funkcję reprezentanta gminy na zewnątrz, od ponad roku, pełni Józef Tęcza, zastępca wójta.
Jak informuje rzecznik prasowy wojewody, na ten moment (do 12 lipca) do urzędu w Rzeszowie nie wpłynęła pisemna informacja od szefa dzikowieckiej rady, aby wójt Klecha zaprzestał pełnienia swoich obowiązków.
 
Więcej w aktualnym Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE