Reklama

GMINA DZIKOWIEC. Powstaną dwa chodniki. Będzie też remont drogi

Opublikowano:
Autor:

GMINA DZIKOWIEC. Powstaną dwa chodniki. Będzie też remont drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku. Przetargi na ich wykonanie zostały już ogłoszone.

Pierwsza z inwestycji będzie polegać na wybudowaniu chodnika dla pieszych o długości 819 metrów w Lipnicy. Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej zabezpieczył na to zadanie 724 668 zł brutto, zaś dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 70 proc. zadania (507 267 zł).

Do przetargu zgłosiło się dziewięć firm chcących zająć się budową traktu. Najtańszą ofertę złożył zakład produkcyjno-usługowo-handlowy z Kamienia. Zobligował się wykonać chodnik za 568 517,07 zł brutto. Najdroższa oferta, firmy z Żabna, opiewała na prawie 900 tys. zł brutto. 

W Mechowcu

Drugie zadanie będzie polegać na budowie chodnika dla pieszych w Mechowcu na długości 670 metrów - od skrzyżowania w stronę Płazówki. Na chodnik miało pójść 636 621 złotych brutto, z czego dofinansowanie będzie wynosić 445 635 złotych.

Do przetargu przystąpiło również dziewięciu wykonawców. Najtaniej, bo na 336 724,11 zł brutto, wycenił budowę chodnika zakład z Kamienia. Najdrożej zaś firma z Dzikowca, na 521 590,21 zł brutto. ZDP nie wybrało jeszcze konkretnych wykonawców. Jak pokazują jednak wcześniejsze przetargi, zazwyczaj wybierane są firmy, które najtaniej wyceniły zadania. Oba chodniki mają być gotowe do połowy września tego roku. 

Remont drogi

Ostatnią inwestycją będzie remont drogi relacji Lipnica - Dzikowiec – Widełka, w miejscowości Lipnica, na długości jednego kilometra. Na zadanie zabezpieczono 262 480 zł brutto, przy czym dofinansowanie z FDS wynosi 183 736 zł. Do starostwa wpłynęło 10 ofert.

Najtańsza od przedsiębiorstwa z Dębicy, na 232 067,53 zł brutto, natomiast najdroższa od firmy z Zielonki, która opiewała na 343 252,14 zł brutto. W tym zadaniu również zarząd dróg nie wyłonił jeszcze konkretnego wykonawcy. Droga ma być jednak gotowa do 15 lipca.

Wszystkie zadania w części pokryte zostaną przez gminę Dzikowiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE