Reklama

Gmina Dzikowiec. Kulturalna inicjatywa. Są szanse, że zagości na stałe

Opublikowano:
Autor:

Gmina Dzikowiec. Kulturalna inicjatywa. Są szanse, że zagości na stałe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Końcem września w Samorządowym Centrum Kultury w Dzikowcu odbędzie się wykład na temat historii. Czego dokładnie będzie on dotyczyć i do kogo jest skierowany?

Spotkanie odbędzie się 22 września i potrwa od godziny 17 do 20. Jego organizatorem jest Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, we współpracy z SCK oraz fundacją Bławatek, otaczającą troską osoby z autyzmem. Prezesem fundacji jest Dorota Augustyn, która zajmuje się wydarzeniem. W tym pomaga jej Marta Fitał, referent administracyjny Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kolbuszowej.

Na spotkaniu wysłuchać będzie można wykładu dr. hab. Mariusza Chrostka pt. "Prawda i mity o polskich zesłańcach na Syberii w XIX wieku".

- Doktor Chrostek opowie o Polakach zesłanych w głąb Rosji, a temat ten wyłonił się spontanicznie podczas rozmów o współczesnych trudach życia

- poinformowała nas Marta Fitał.

 


Dodatkowo Wojciech Mroczka, wybitny historyk i regionalista, opowie o rodzinie Błotnickich i ich domostwie w nawiązaniu do historii budynku SCK.

- Zaprosiliśmy również profesora UR., Jana Drausa

- informuje nasza rozmówczyni. Jak dodaje, wszyscy w związku z tym liczą na ciekawą dyskusję. 

Poczęstunek po wykładzie zapewni Koło Gospodyń Wiejskich z Dzikowca. Oprawą muzyczną zajmie się Izabella Potocka. 

- Jest ona urodzonym muzykiem, a swój talent rozwijała w Szkole Muzycznej w Sokołowie w klasie fortepianu

- podkreśla Marta Fitał.

W związku z sytuacją epidemiologiczną ilość miejsc jest ograniczona, a wstęp mają osoby z zaproszeniem. Inicjatywa ma na celu aktywizowanie społeczności Dzikowca. Jeśli wykład będzie cieszyć się zainteresowaniem, w przyszłości takie wydarzenia będą otwarte i skorzystają z nich wszyscy chętni mieszkańcy gminy. 
 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE