Reklama

GMINA CMOLAS. Eternit w tym roku

Opublikowano:
Autor:

GMINA CMOLAS. Eternit w tym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O sprawę azbestu dopytywał kilkakrotnie Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu.

Wywozem i utylizacją szkodliwego azbestu od mieszkańców ma zająć się urząd gminy prawdopodobnie jeszcze w tym roku. 

Szkodliwy 

Wielu mieszkańców posiada w swoich gospodarstwach eternit, który pokrywa dachy budynków. Ze względu na stwierdzoną szkodliwość włókien azbestu odkładających się w płucach, stosowanie eternitu zostało zakazane w kilkunastu państwach, a istniejące pokrycia eternitowe są usuwane. Demontażem elementów eternitowych powinny zajmować się specjalistyczne firmy stosujące odpowiednio bezpieczne technologie, nienarażające ludzi w trakcie wykonywania prac i nieskażające dodatkowo otoczenia. 

Odbiór 

Jeżeli mieszkańcy będą chcieli oddać eternit do utylizacji, należy go zabezpieczyć na palecie. - Według informacji przekazanych przez wójta, w bieżącym roku jest szansa na pozyskanie funduszy do wsparcia akcji usuwania tych właśnie odpadów - informuje Andrzej Zagroba, radny Cmolasu. - Zachęcam wszystkich, którzy takie odpady posiadają, do zgłaszania tego w urzędzie gminy oraz o informowanie innych potencjalnie zainteresowanych osób o potrzebie takiego zgłoszenia - apeluje, uzasadniając, że bez tego pracownicy urzędu nie są w stanie oszacować skali potrzeb i bieżącego zainteresowania oddaniem tych niebezpiecznych odpadów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE