Reklama

Reklama

GMINA CMOLAS. Eternit w tym roku

Opublikowano: pon, 1 lip 2019 07:21
Autor:

GMINA CMOLAS. Eternit w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O sprawę azbestu dopytywał kilkakrotnie Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu.

Wywozem i utylizacją szkodliwego azbestu od mieszkańców ma zająć się urząd gminy prawdopodobnie jeszcze w tym roku. 

Szkodliwy 

Wielu mieszkańców posiada w swoich gospodarstwach eternit, który pokrywa dachy budynków. Ze względu na stwierdzoną szkodliwość włókien azbestu odkładających się w płucach, stosowanie eternitu zostało zakazane w kilkunastu państwach, a istniejące pokrycia eternitowe są usuwane. Demontażem elementów eternitowych powinny zajmować się specjalistyczne firmy stosujące odpowiednio bezpieczne technologie, nienarażające ludzi w trakcie wykonywania prac i nieskażające dodatkowo otoczenia. 

Odbiór 

Jeżeli mieszkańcy będą chcieli oddać eternit do utylizacji, należy go zabezpieczyć na palecie. - Według informacji przekazanych przez wójta, w bieżącym roku jest szansa na pozyskanie funduszy do wsparcia akcji usuwania tych właśnie odpadów - informuje Andrzej Zagroba, radny Cmolasu. - Zachęcam wszystkich, którzy takie odpady posiadają, do zgłaszania tego w urzędzie gminy oraz o informowanie innych potencjalnie zainteresowanych osób o potrzebie takiego zgłoszenia - apeluje, uzasadniając, że bez tego pracownicy urzędu nie są w stanie oszacować skali potrzeb i bieżącego zainteresowania oddaniem tych niebezpiecznych odpadów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.