Reklama

Fundacja odznaczyła biskupa

Opublikowano:
Autor:

Fundacja odznaczyła biskupa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 4 czerwca, w Woli Raniżowskiej wręczono kolejną statuetkę "Serce bez granic", przyznaną przez Fundację im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego.

Biskup Jan Ozga posługuje w Kamerunie od 1988 r. Początkowo był proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nguélémendouka, gdzie zainicjował powstanie sanktuarium maryjnego, do którego od 20 lat zmierzają rzesze pielgrzymów. Potem został mianowany wikariuszem generalnym diecezji. Od 1997 roku jest ordynariuszem diecezji w Kamerunie. Jego dewizą są słowa "Ut unum sint" ("Aby byli jedno"). 

Fundacja z Huty przyznaje statuetkę "Serce bez granic" osobom duchownym i świeckim, zasłużonym na rzecz misji, oraz tym, którzy niosąc pomoc najbardziej potrzebującym, głoszą Chrystusową Ewangelię nadziei i miłości.

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE