Reklama

Dzisiaj kończymy głosowanie na Sportowca Roku 2019!

Opublikowano:
Autor:

Dzisiaj kończymy głosowanie na Sportowca Roku 2019! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do godz. 16 do naszej redakcji przy ul. Obrońców Pokoju 20 można dostarczyć kupony wycięte z naszej gazety. Natomiast do północy trwa głosowanie SMS.

W tegorocznej edycji możemy zaprezentować wielu, głównie bardzo młodych, utalentowanych i pracowitych sportowców z naszego regionu. Są m.in. biegacze i pływacy. Drugi raz z rzędu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnej, piłkarskiej kategorii.

Lista sportowców, talentów, trenerów oraz wytypowanych drużyn jest już zamknięta. Każdy z nominowanych ma też przydzielony numer, pod który można wysyłać SMS-y (koszt za SMS to 2,46 zł z VAT). Głosować można także na kuponach drukowanych w papierowym wydaniu Korso.

Tradycyjnie wygrywają ci, którzy po zsumowaniu głosów SMS oraz głosów oddanych na kuponach zdobędą ich najwięcej. Statuetki Sportowca Roku, Talentu Roku, Trenera Roku, Piłkarza Roku i Drużyny Roku rozdamy podczas uroczystej gali.  Głosowanie kończymy 31 stycznia. 


KATEGORIA TALENT ROKU

 • Jakub Bąba (karate, Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate)
  10-latek (kat. 30 kg) w 2019 roku wywalczył trzecie miejsce w międzywojewódzkich mistrzostwach w Dębicy i srebrny medal w mistrzostwach Podkarpacia w Dukli. Zwycięzca zawodów Ligi Shinkyokushin w Kolbuszowej.
  TALENT.1 na numer 7248
   
 • Jakub Chudzik (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
  W 2019 roku wywalczył czwarte miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie oraz siódme miejsce w mistrzostwach Polski do 16 lat na 600 metrów. Kuba to wicemistrz Podkarpacia oraz Makroregionu Podkarpacko-Małopolskiego w biegu na 600 metrów.
  TALENT.2 na numer 7248
   
 • Julia Mazurek (karate, Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate)
  13-latka (kadetka, kat. 50 kg) w 2019 roku wywalczyła drugie miejsce w mistrzostwach Podkarpacia w Dukli. Zdobyła brązowy medal w zawodach Pucharu Podkarpacia w Jaśle. W międzywojewódzkich mistrzostwach w Dębicy zajęła pierwsze miejsce. Srebrny medal w mistrzostwach Polski w Turku.
  TALENT.3 na numer 7248
   
 • Magdalena Niemczyk (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
  W 2019 roku została halową wicemistrzynią Polski do 18 lat w biegu na 60 metrów. Reprezentując barwy narodowe, zajęła pierwsze miejsce w biegowym meczu międzypaństwowym w Kijowie (Polska, Ukraina Turcja, Turcja, Białoruś) w biegu na 100 metrów i w sztafecie szwedzkiej.
  TALENT.4 na numer 7248
   
 • Julia Szklarz (pływanie, Fregata Kolbuszowa)
  12-latka w 2019 roku w letnich mistrzostwach Podkarpacia wywalczyła srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym, brązowe medale na 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym. W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym. W zimowych mistrzostwach Podkarpacia zdobyła pięć brązowych medali: 200 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowym, 400 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem dowolnym.
  TALENT.5 na numer 7248
   
 • Szczepan Wójcik (pływanie, Fregata Kolbuszowa)
  13-latek w 2019 roku zdobył w letnich mistrzostwach Podkarpacia 4 medale. Srebrne na 1500 metrów stylem dowolnym i 400 metrów stylem dowolnym. Brązowe medale na 400 metrów stylem zmiennym i 100 metrów stylem grzbietowym. W zimowych mistrzostwach zdobył 6 medali: 4 srebrne na 200 metrów stylem dowolnym, na 400 metrów stylem dowolnym, na 400 metrów stylem zmiennym, na 200 metrów stylem klasycznym, 2 brązowe: 1500 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym. W międzywojewódzkich drużynowych mistrzostwach młodzików zdobył srebro na 400 metrów stylem dowolnym i brązowy medal na 200 metrów stylem zmiennym.
  TALENT.6 na numer 7248

KATEGORIA TRENER ROKU

 • Marcin Boronowicz (piłka nożna, Raniżovia)
  W 2019 roku wywalczył z Raniżovią awans do A klasy. Sukces tym cenniejszy, że zdobyty przez drużynę złożoną z samych miejscowych chłopaków. Marcin w przeszłości prowadził juniorów Raniżovii. Swoją trenerską pasję realizuje również w jednej z grup młodzieżowych Sokoła Sokołów Małopolski.
  TRENER.1 na numer 7248
   
 • Bogdan Karkut (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
  W klubie ma mnóstwo funkcji. Jest dla swoich podopiecznych tym, kim w danym momencie musi być: kierowcą, czasem psychologiem, ale przede wszystkim wyrozumiałym trenerem. Wymaga dużo, dlatego jego podopieczni co roku walczą o najwyższe miejsca w dużych imprezach. Pasjonat, przy skromnym budżecie klubu nie może liczyć na pensje za swoją pracę. Według tegorocznej klasyfikacji wojewódzkiego związku czwarty trener na Podkarpaciu.
  TRENER.2 na numer 7248
   
 • Agnieszka Wilk-Sybicka (siatkówka, Niwa Niwiska)
  Drużyna Niwy w kategorii młodziczek wywalczyła drugie miejsce w drugiej grupie podkarpackich rozgrywek. Obecnie trenuje w Niwie ekipę kadetek. Od kilku lat dba o to, by nie zgubić siatkarskich tradycji w gminie Niwiska, prowadząc dodatkowe zajęcia, np. jako SKS w Niwiskach.
  TRENER.3 na numer 7248
   
 • Grzegorz Wróblewski (piłka nożna, Kolbuszowianka)
  Opiekun młodzików młodszych (rocznik 2008) Kolbuszowianki umie znaleźć wspólny język z młodym pokoleniem. Obecnie jego zespół dzielnie stawia czoła mocnym ekipom w podkarpackiej lidze młodzików młodszych. W Kolbuszowiance jako trener pracuje 4 lata. Jest wychowankiem tego klubu. 10 lat temu reprezentował barwy pierwszej drużyny Kolbuszowianki w czwartej lidze. Ma za sobą staż w Benfice Lizbona.
  TRENER.4 na numer 7248

KATEGORIA DRUŻYNA ROKU

 • Fregata Kolbuszowa (pływanie)
  Drużyna licząca 16 osób, pod opieką Bartosza Pietryki, stale reprezentuje nasz klub w najważniejszych imprezach. Nasi pływacy walczyli o najwyższe miejsca w Podkarpackiej Lidze Pływackiej dzieci, mistrzostwach, w sprintach, letnich i zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego, mistrzostwach młodzików w Ostrowcu, mistrzostwach Małopolski. Zdobyli w sumie 179 medali w 2019 roku: 74 złote, 48 srebrnych, 57 brązowych. Startowali kilkakrotnie w sztafetach, stając na podium. Pobijali rekordy Polski i Podkarpacia, trzech zawodników z klubu reprezentuje kadrę Podkarpacia: Braian Skowroński, Szczepan Wójcik i Wiktor Blicharz.
  DRUZYNA.1 na numer 7248
   
 • Raniżovia Raniżów (piłka nożna, A klasa)
  Drużyna na wiosnę przypieczętowała awans do A klasy. Klub z Raniżowa postawił na wychowanków i ci nie tylko nie zawiedli, ale odwdzięczyli się fajnymi wynikami w B klasie i niezłą grą w A klasie w rundzie jesiennej. Drużyna jest na dobrej drodze, by na dłużej pozostać na poziomie "serie A".
  DRUZYNA.2 na numer 7248
   
 • Sokół Kolbuszowa Dolna (piłka nożna, 4 liga)
  Drużyna nie miała łatwej rundy jesiennej tego sezonu, obecnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej, ale stanęła na wysokości zadania w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. Sokół na wiosnę zapewnił sobie utrzymanie, choć miał bardzo trudne zadanie. Drużyna stale jest odmładzana, a mimo to utrzymuje się na poziomie czwartej lidze.
  DRUZYNA.3 na numer 7248
   
 • Tiki-Taka Kolbuszowa (lekka atletyka)
  Drużynowo klub z Kolbuszowej zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w gronie ponad 40 klubów. W tegorocznej klasyfikacji Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki to piąty klub na Podkarpaciu, ustępuje miejsca tylko ośrodkom z Rzeszowa, Mielca, Stalowej Woli i Przemyśla. Sztafeta młodzików (Wiktor Zięba, Jakub Chudzik, Adrian Komaniecki, Wiktor Leśniowski) wywalczyła brązowy medal mistrzostw Podkarpacia (4x100 metrów).
  DRUZYNA.4 na numer 7248

KATEGORIA SPORTOWIEC ROKU

 • Bartosz Bebło (trójbój siłowy, Studio Mocy)
  Aktualny mistrz Polski w Trójboju Siłowym. W roku 2019 wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Europy, co jest obecnie największym sukcesem kolbuszowskiego klubu. W 2020 roku aż dwukrotnie powalczy o medale na imprezach międzynarodowych.
  SPORTOWIEC.1 na numer 7248
   
 • Monika Węgrzyn (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
  Mistrzyni Polski w biegu górskim na krótkim dystansie, będzie reprezentować Polskę w Puchar Świata do 18 lat we włoskiej Susie oraz w słynnym biegu Trofeo Vanoni. Od listopada biega nie tylko w Tiki- Tace Kolbuszowa, ale też w zawodowej grupie biegowej Buff Team Poland, z którą podpisała kontrakt.
  SPORTOWIEC.2 na numer 7248
   
 • Monika Zielińska (karate, Kolbuszowski Klub Karate)
  23-latka w 2019 roku zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski open karate kyokushin. Wywalczyła prawo startu w mistrzostwach świata w kat. open. Udało się jej wygrać jedną walkę, przez co awansowała do grona najlepszych 32 zawodniczek. Godzi sportową karierę z nauką w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku budownictwo. W tym roku będzie bronić pracę inżynierską.
  SPORTOWIEC.3 na numer 7248

KATEGORIA PIŁKARZ/PIŁKARKA ROKU

 • Kamil Czachor (Kolbuszowianka)
  Uniwersalny zawodnik. Jak trzeba to z powodzeniem staje między słupkami: uratował punkty w ostatnim meczu rundy jesiennej, broniąc rzutu karnego. W całej rundzie dał się pokonać tylko 13 razy. Jak trzeba, to sprawdza się w roli napastnika (runda wiosenna poprzedniego sezonu: 3 gole). Do naszej plebiscytowej zabawy zgłosił go zadowolony z jego postawy trener Kolbuszowianki, Bogusław Cieśla.
  PILKARZ.1 na numer 7248
   
 • Bartłomiej Karkut (Sokół Kolbuszowa Dolna)
  Jeden z najpewniejszych punktów defensywy Sokoła. Ma 22 lata, a już imponuje spokojem na boisku. Jeśli jest zdrowy, to zawsze jest w podstawowym składzie. Były zawodnik Kolbuszowianki sprawdza się w roli prawego lub środkowego obrońcy.
  PILKARZ.2 na numer 7248
   
 • Klaudia Korab (Sokół Kolbuszowa Dolna)
  Zdecydowanie najbardziej kreatywna i jednocześnie najtwardsza ofensywna zawodniczka Sokoła. Latem kusiła ją Resovia, ale Klaudia zdecydowała się zostać w naszej drużynie. Trudno wyobrazić sobie atak naszej drużyny bez Korab w składzie. Świetnie drybluje i dysponuje też mocnym strzałem z dystansu.
  PILKARZ.3 na numer 7248
   
 • Adrian Nowak (Sokół Kolbuszowa Dolna)
  Wiodąca postać zarówno w drużynach juniorów młodszych jak i juniorów Sokoła. Ma dopiero 16 lat, ale już coraz częściej grywa w dorosłych rezerwach ekipy z Kolbuszowej Dolnej. Ma poważne szanse na zaistnienie w najbliższym czasie w pierwszym zespole Sokoła.
  PILKARZ.4 na numer 7248
   
 • Fabian Zalewski (LKS Hucina)
  Środkowy obrońca reprezentuje barwy Huciny od sezonu 2018/19. Były gracz m.in. Sokoła Kolbuszowa Dolna, Wilgi Widełka zawsze jest solidnie przygotowany do meczu. Zawsze wychodzi na boisko w podstawowym składzie, nikomu nie odpuszcza. Młodzi mogą brać z niego przykład. Po całym dniu fizycznej pracy zawsze ma czas i energię na trening. 
  PILKARZ.5 na numer 7248

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE