Reklama

Dzień Seniora po raz pierwszy

Opublikowano:
Autor:

Dzień Seniora po raz pierwszy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu"- słowa te były mottem przewodnim Dnia Seniora, który po raz pierwszy został zorganizowany w Niwiskach, 19 października.

Głównym inicjatorem wydarzenia był Dzienny Dom "Senior-WIGOR", który swą działalność prowadzi od grudnia 2015 r. Jego siedzibą jest budynek starej szkoły w Niwiskach, która została wyremontowana i przystosowana do potrzeb osób starszych. Obecnie w codziennych zajęciach uczestniczy 20 osób – 17 pań i 3 panów. Wszyscy członkowie są bardzo zadowoleni z jego działalności i zachęcają mieszkańców gminy Niwiska, którzy ukończyli 60 lat do dołączenia do ich grona.

- Wspólne spędzanie czasu jest bardzo dobrą rozrywką, szczególnie dla osób, które czują się samotnie i nie są już aktywne zawodowo – powiedziała pani Maria Ludwikowska, mieszkanka Niwisk, która uczęszcza do placówki od początku jej działalności. Większość zebranych podkreślała, że seniorami poczuli się wtedy, kiedy przeszli na emeryturę. Codzienne warsztaty są doskonałą okazją do spędzenia miło czasu, a wśród zajęć każdy znajdzie coś dla siebie. - Śpiew, taniec, wycieczki czy wspólne gotowanie wprowadzają miłą atmosferę i pozwalają aktywnie spędzić czas – tak do dołączenia do ich grona zachęcała pani Regina Wrażeń z Huciska.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE