Reklama

Drogi z nowym asfaltem w Majdanie Królewskim. Które?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Drogi z nowym asfaltem w Majdanie Królewskim. Które? - Zdjęcie główne

Szykują się nowe inwestycje w gminie Majdan Królewski. Sprawdź, gdzie i na jakim odcinku powstanie nowy asfalt. | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie gminy Majdan Królewski zostanie położony nowy asfalt. Gmina szuka wykonawcy, który zajmie się realizacją zadania. Jakie miejscowości skorzystają na inwestycji i które drogi zyskają nowy "dywanik"? Sprawdzamy.

Chodzi o przebudowę dwóch traktów gminnych na terenie Brzostowej Góry i Komorowa. Łącznie powstanie ponad 1,5 kilometra nowej nawierzchni asfaltowej. Gmina ogłosiła przetarg.

Pierwsze zadanie ma polegać na przebudowie drogi "Rozkopanej" w Brzostowej Górze na odcinku o długości do 0,80 kilometra.

Trakt łączy sołectwo Brzostowa Góra z sołectwem Komorów i Porębami Dymarskimi. Aktualnie droga jest o nawierzchni z tłucznia kamiennego. Jak mówi Jerzy Wilk, wójt majdańskiej gminy, po przebudowie i położeniu asfaltu powstanie odcinek o podwyższonym tonażu.

- Będą mogli z niej korzystać wszyscy użytkownicy transportu drogowego - dodał.

Droga gminna Komorów - Brzostowa Góra również zyska nowy dywanik asfaltowy. Ta z kolei na odcinku 0,78 kilometra. Jest ona łącznikiem obu sołectw i na pewnym odcinku łączy się również z drogą "Rozkopaną".

Wykonawca, który wygra przetarg, będzie musiał przygotować teren pod budowę i wykonać roboty ziemne, w tym wykarczować krzaki oraz pniaki w istniejących przydrożnych rowach. W planach również fundamentowanie dróg, czyli wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego oraz zagęszczenie i wyprofilowanie mechaniczne podłoża, a także położenie nawierzchni z kruszywa łamanego, a następnie betonu asfaltowego. Na końcu firma będzie musiała wykonać obustronne pobocza o szerokości 0,5 m.

Oba zadania zostały dofinansowane przez Lasy Państwowe. Pierwsza z nich w wysokości 232 tys. złotych, a druga 218 tys. złotych. W obu przypadkach reszta pieniędzy na ich realizację będzie pochodziła z własnego budżetu gminy Majdan Królewski. Jerzy Wilk poinformował w rozmowie z nami, że są to nowe inwestycje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy