Reklama

Inspektorat weterynarii w Kolbuszowej zmienia swoją siedzibą. Powodem przeprowadzki m.in. wynik kontroli w starostwie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już nie w starostwie a w budynku przy ulicy Handlowej w Kolbuszowej swoją siedzibę będzie miał Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Skąd ta zmiana?

Pracownicy inspektoratu będą urzędować w nowym miejscu od 1 września. Instytucja ta wynajmie pomieszczenia w budynku przy ulicy Handlowej 2 w Kolbuszowej (naprzeciwko stacji paliw "U Lutka"). 

Powodów wyprowadzki z kolbuszowskiego starostwa było kilka. Jednym z nich, jak mówi Marek Olszowy, szef Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kolbuszowej, było to, że w dotychczasowym miejscu robiło się coraz ciaśniej. Wraz z nowymi zadaniami nakładanymi na tę instytucję pojawiał się nowy sprzęt, który trzeba gdzieś przechowywać. Niebawem zatrudnione zostaną też dwie dodatkowe osoby. 

Bodźcem do zmiany siedziby inspektoratu była jednak kontrola przeprowadzona przez Państwową Straż Pożarną w Kolbuszowej, a raczej jej wynik.

- Wykazała ona, iż w jednym z pomieszczeń (największym powierzchniowo) zajmowanym przez inspektorat weterynarii materiały wykończeniowe wykorzystane do jego wykonania nie spełniają obecnych wymogów ppoż. W związku z powyższym zaistniała konieczność wyłączenia go z użytkowania i przeprowadzenia jego przebudowy

- wyjaśnia Stanisław Stec, sekretarz powiatu. 

Przypomnijmy, że kontrola została przeprowadzona po interwencji Tomasza Buczka, lokalnego działacza. Napisał on do wojewody podkarpackiego w sprawie zamkniętych drzwi w starostwie, kiedy nie został wpuszczony do budynku. 

Nowa siedziba inspektoratu ma być tymczasowa. W planie jest wybudowanie budynku, w którym będą urzędować już na stałe pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Ma on powstać przy ulicy Piłsudskiego w Kolbuszowej. 

Wraz ze zmianą siedziby zmienią się też numery telefonu do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kolbuszowej. Te podane zostaną końcem sierpnia na stronie internetowej instytucji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy