Reklama

Do Raniżowa przyjedzie krwiobus. Sprawdź, kiedy i gdzie będzie można oddać krew

Opublikowano: czw, 25 kwi 2019 10:30
Autor:

Do Raniżowa przyjedzie krwiobus. Sprawdź, kiedy i gdzie będzie można oddać krew - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Akcja będzie przebiegać pod hasłem "Dar KRWI - Darem ŻYCIA".

Mobilny punkt poboru krwi będzie działał w Raniżowie w sobotę, 4 maja. Chętni do oddania krwi będą mogli to zrobić od godz. 9 do 13 na parkingu obok kościoła w Raniżowie.

Oni już oddali

Pobór krwi przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, które krwiobusem razem z kilkuosobową ekipą medyczną krąży po Podkarpaciu.

Akcja tego typu, organizowana przez Stowarzyszenie Gminy Raniżów, będzie miała w gminie Raniżów miejsce już po raz czwarty. Ostatnio zorganizowano ją  we wrześniu 2018 roku w Woli Raniżowskiej. Wtedy, na parkingu obok remizy OSP w Woli Raniżowskiej, krew oddało prawie 40 osób, a zebrano w sumie aż 12 litrów krwi. Sporą część dawców stanowili strażacy z miejscowej jednostki.

Kto może?

 Same chęci, aby oddać krew, nie wystarczą. Mogą to zrobić osoby od 18. do 65. roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów i u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała. Krew nie zostanie pobrana również od osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały wykonane zabiegi operacyjne, endoskopowe czy inne diagnostyczne badania (np. gastroskopię).

Dodatkowe informacje na temat majowej akcji można uzyskać pod numerem telefonu 888 126 008 oraz na stronie www.twojakrew.pl. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.