Reklama

Do Kolbuszowej przyjadą najlepsze OSP z całego Podkarpacia, by zmierzyć się w wojewódzkich zawodach pożarniczych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Tegoroczne wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych odbędą się na stadionie miejskim w Kolbuszowej w sobotę, 10 czerwca. Jakie jednostki wezmą udział z powiatu kolbuszowskiego?

Zwycięzcy powiatowych zawodów pożarniczych, czyli druhowie OSP Hadykówka (grupa "A" - mężczyźni) i OSP Komorów (grupa "C" - kobiety) zmierzą się tego roku w zmaganiach wojewódzkich. Strażacy o miano najlepszej OSP na Podkarpaciu będą walczyć na stadionie w Kolbuszowej.

Informację potwierdził w rozmowie z nami st. bryg. Jacek Nita, szef kolbuszowskich strażaków. Zawody odbędą się na stadionie miejskim w Kolbuszowej przy ul. Wolskiej w sobotę, 10 czerwca. W organizacji mają pomóc OSP z terenu powiatu kolbuszowskiego.

- Głównym organizatorem zawodów jest zarząd wojewódzki OSP wspólnie z zarządem powiatowym. My jesteśmy jakby współorganizatorem, który udziela pomocy - nadmienił komendant powiatowy PSP i dodał:

- W planach jest, aby zaangażować przynajmniej krajowy system z całego powiatu w pewien sposób do pomocy. Mam na myśli obsługę parkingów, obsługę techniczną w trakcie zawodów. Zaangażowanie czynnika ludzkiego będzie dość spore.

Niewykluczone, że w zmaganiach, oprócz strażaków z Hadykówki i Komorowa, weźmie udział więcej drużyn z naszego terenu. - Mają prawo startu drużyny gospodarzy. Na ten moment nie mam wiedzy, czy będą takowe drużyny wystawiane - dodał Nita.

Strażacka impreza sportowa będzie zatem dużym wydarzeniem, a do miasta nad Nilem zjadą się najlepsze drużyny OSP z terenu całego Podkarpacia. Warto dodać, że zawody wojewódzkie odbędą się pierwszy raz po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19.

Przypomnijmy, że zawody powiatowe odbyły się 18 września 2022 roku w Niwiskach. Pierwsze miejsce w grupie A (mężczyźni) wywalczyli ochotnicy z Hadykówki (103,38 pkt), natomiast w grupie C (kobiety) druhny z Komorowa (131,36 pkt). Pisaliśmy o tym w artykule: Powiatowe zawody strażackie za nami. Druhowie z OSP Hadykówka najlepsi w powiecie kolbuszowskim [ZDJĘCIA - WYNIKI]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy