Początkowo, aby zagospodarować wolną przestrzeń na piętrze w budynku Fregaty, planowano przenieść tam biuro rady, które mieści się w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. Już ponad dwa lata temu koncepcja przenosin oraz utworzenia sali obrad rady miejskiej w budynku pływalni został zaniechany w związku z koncepcją Ryszarda Zielińskiego, kierownika referatu kultury fizycznej, rekreacji i krytej pływalni Fregata. Pomysłem szefa basenu było powstanie strefy sportowo-rekreacyjno-usługowej.
Cel zmian był jeden, ściągnąć jak najwięcej klientów do Fregaty, jak i stworzyć atrakcyjne miejsce, dla mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Rozszerzenie oferty basenu miało znaczenie przyczynić się do zwiększenia wpływów do kasy pływalni.
Taki był plan
We wstępnej koncepcji mówiło się o powstaniu saunarium, składające się sauny suchej, mokrej, aromatycznej i na podczerwień. W planach był montaż brodów lub beczek z zimną wodą oraz komory solnej. Pomyślano także o przebieralni i sanitariach. Powierzchnię na strefę saun wraz z zapleczem zaplanowano wygospodarować z pomieszczeń nieczynnego bufetu, istniejącej sauny i części szatniowo-sanitarnej.
Miało tam też powstać miejsce na siłownię kalenistyczno-aerobową. Jednym z pomysłów było zaaranżowanie sali wielofunkcyjnej do zajęć tanecznych, gimnastycznych i sportów walki.
Z myślą o osobach, które skorzystały z usług, jak i rodzicach czekających na swoje dzieci, pojawić miał się również bar ze zdrowymi przekąskami i sokami. Taką strefę planowano w niewykorzystanych pomieszczeniach po siłowni, która opuściła tamto miejsce początkiem 2020 roku.
Co teraz?
Na jakim etapie są plany z 2021 roku? - Koncepcja zagospodarowania pierwszego pietra Krytej Pływalni Fregata w Kolbuszowej i powstania strefy sportowo-rekreacyjno-usługowej została zamieniona w projekt wykonawczy pod koniec 2021 roku - przypomina Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Dowiadujemy się także, że kilka miesięcy później, dokładnie 19 kwietnia 2022 roku została wydana decyzja zatwierdzająca projekt architektoniczno-budowlany i udzielono pozwolenia na budowę.
- Dokumentacja, która obejmuje bufet z poczekalnią, wielofunkcyjną salkę gimnastyczną oraz saunarium z zapleczem szatniowo sanitarnym jest gotowa do wykorzystania przy poszukiwaniu funduszy pozabudżetowych na dofinansowanie inwestycji
- wyjaśnia Krzysztof Matejek. Mówiąc prościej bez zewnętrznych pieniędzy gminny budżet nie udźwignie takiego przedsięwzięcia.
W rozmowie z przedstawicielem kolbuszowskiego magistratu dopytywaliśmy także o wyliczenia miesięcznego zużycia energii działającej strefy saunarium. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że na obecnym etapie symulacja kosztów eksploatacji nie może być wiarygodna ze względu na niestabilność cen nośników energii.
Podsumowując, realizacja planów możliwa będzie tylko i wyłącznie przy pozyskaniu dofinansowania na ten cel.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.