Reklama

Czy rząd finansowo pomoże rodzicom?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Czy rząd finansowo pomoże rodzicom?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rząd zdecydował, że należy na dwa tygodnie zamknąć częściowo, bo z wyjątkami, żłobki i przedszkola w całym kraju. Czy rodzice, którzy zamiast pójść do pracy pozostaną w domach z dziećmi, mogą liczyć na pomoc finansową?

W czwartek (25 marca) minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosili

nowe obostrzenia sanitarne. Od 27 marca do 9 kwietnia, zamknięte mają być żłobki i przedszkola, ale tylko częściowo, bo nadal będzie sprawowana opieka nad dziećmi medyków oraz służb mundurowych.

Czy rodzice, którzy zostaną w domach i będą zajmować się dziećmi kosztem obowiązków zawodowych, mogą liczyć na wsparcie finansowe? Pod tym względem wszystko zostaje bez zmian.

- Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał wszystkim osobom, które będą musiały zostać w domu z dziećmi.

- mówił na konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki.

 Zasiłek wynosi 80 procent wynagrodzenia i wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy