Reklama

Co z wizytą duszpasterską w diecezji sandomierskiej i rzeszowskiej? Jest decyzja

Opublikowano:
Autor:

Co z wizytą duszpasterską w diecezji sandomierskiej i rzeszowskiej? Jest decyzja  - Zdjęcie główne

Księża nie wyruszą do domów parafian. Kto jednak będzie chciał zaprosić w swoje progi kapłana, będzie miał taką możliwość.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przedstawiła zalecenia dotyczące organizacji tegorocznej wizyty duszpasterskiej. W tym roku, podobnie jak w ostatnim, kolędy nie będzie.

Komunikat wydany został w piątek (3 grudnia). Czytamy w nim, że w związku w sytuacją epidemiczną tegoroczna "wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, nie odbędzie się w tradycyjnej formie".

Kolęda w diecezji rzeszowskiej 

W praktyce oznacza to, że duchowni nie będą odwiedzać parafian w ich mieszkaniach i domach. Alternatywą mogą być spotkania dla grup wiernych w kościele.

- Można wzorem poprzedniego roku zorganizować w kościele spotkanie kolędowe dla poszczególnych części parafii (osiedla, ulicy, przysiółka itp.)

- czytamy w komunikacje diecezji.

Jest również możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana do swojego domu.

- W minionym roku księża przychodzili do wiernych, gdy proszono ich o poświęcenie nowego domu lub mieszkania, bądź z powodu ważnej racji duszpasterskiej

- mówi ks. Tomasz Nowak, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

- Ta możliwość spotkania okazała się potrzebna, gdyż były takie rodziny, które nie chciały czekać na pewne rozstrzygnięcia przez cały rok, a z różnych powodów trudno im było przyjść razem do kancelarii parafialnej, aby porozmawiać z księdzem. Podobnie jest w tym roku – gdy ktoś chce, aby ksiądz do niego przyszedł, powinien indywidualnie zaprosić księdza do siebie

- dodaje przedstawiciel Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

W komunikatach czytamy również o organizacji spowiedzi adwentowej. Proboszczowie powinni zorganizować spowiedź tak, aby uniknąć dużych zgromadzeń. 

O rezygnacji z wizyt księży w domach parafian poinformowały również diecezja tarnowska i przemyska. Diecezja sandomierka, która obejmuje część powiatu kolbuszowskiego, nie ogłosiła jeszcze swojej decyzji w sprawie tegorocznej kolędy. 

Kolęda w diecezji sandomierskiej 

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu uznała, że ze względu na pandemię koronawirusa wizyta duszpasterska może się w Diecezji Sandomierskiej odbywać wyłącznie w domach osób, które o to poproszą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy