Reklama

Co dalej z kolbuszowskim szpitalem? Radni miejscy oczekują odpowiedzi od starosty Józefa Kardysia i Zbigniewa Strzelczyka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Co dalej z kolbuszowskim szpitalem? Radni miejscy oczekują odpowiedzi od starosty Józefa Kardysia i Zbigniewa Strzelczyka - Zdjęcie główne

Radni oczekują, że usłyszą odpowiedź na pytanie: co dalej z kolbuszowskim szpitalem. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radna Barbara Bochniarz upomina się o zaproszenie na obrady rady miejskiej zarządzających szpitalem w Kolbuszowej. Samorządowcy jak i mieszkańcy czekają na informację o działalności i planach lecznicy. Co na to Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala powiatowego?

Barbara Bochniarz, radna Rady Miejskiej w Kolbuszowej, przypomniała o zaproszeniu na spotkanie samorządowców Józefa Kardysia, starostę kolbuszowskiego i Zbigniewa Strzelczyka, dyrektora SP ZOZ w Kolbuszowej. 

- Parę miesięcy temu zgłaszałam wniosek, żeby na sesję zaprosić pana starostę i pana dyrektora ZOZ-u, żeby udzielili nam informacji w sprawie zamiarów i działań podejmowanych w zakresie ratowania kolbuszowskiego szpitala - nadmieniła Barbara Bochniarz. 

Radna zaznaczyła, że minęło już parę miesięcy, a sytuacja w lecznicy się nie zmienia. Mieszkańcy są tym faktem bardzo zaniepokojeni.

- Prosimy tym razem, żeby ci panowie, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za nadzór nad tą placówką, żeby nakreślili sytuację, jaka obecnie jest w szpitalu

- zaznaczyła.

Podkreśliła, że radni mają wiele pytań. 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, powiedział, że była taka praktyka w ostatnich latach, że raz w roku na sesję rady miejskiej zapraszany był Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala im. Jana Pawła II i przedstawiał sytuację lecznicy. 

- Myślę, że mieszkańcy mają prawo, żeby usłyszeć tutaj na sesji w obecności radnych, jak wygląda sytuacja funkcjonowania kolbuszowskiego szpitala i jakie są perspektywy - podkreślił włodarz. 

Skontaktowaliśmy się ze Zbigniewem Strzelczykiem, dyrektorem SP ZOZ w Kolbuszowej. - Dyskusje w niczym nie pomogą. Brak lekarzy to główny problem służby zdrowia. Nie ma potrzeby dyskutowania o służbie zdrowia, to tylko pogorszy sprawę - powiedział nasz rozmówca Zbigniew Strzelczyk. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy