Reklama

Brzostowa Góra i Komorów z nowym asfaltem. Gmina szuka wykonawcy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Brzostowa Góra i Komorów z nowym asfaltem. Gmina szuka wykonawcy - Zdjęcie główne

Szykują się nowe inwestycje w gminie Majdan Królewski. Sprawdź, gdzie i na jakim odcinku powstanie nowy asfalt. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie gminy Majdan Królewski zostanie położony nowy asfalt. Gmina szuka wykonawcy, który zajmie się realizacją zadania. Jakie miejscowości skorzystają na inwestycji i które drogi zyskają nowy "dywanik"? Sprawdzamy.

Chodzi o przebudowę dwóch traktów gminnych na terenie Brzostowej Góry i Komorowa. Łącznie powstanie ponad 1,5 kilometra nowej nawierzchni asfaltowej. Gmina ogłosiła przetarg.

 

Skorzysta kilka sołectw

Pierwsze zadanie ma polegać na przebudowie drogi "Rozkopanej" w Brzostowej Górze na odcinku o długości do 0,80 kilometra.

 

Trakt łączy sołectwo Brzostowa Góra z sołectwem Komorów i Porębami Dymarskimi. Aktualnie droga jest o nawierzchni z tłucznia kamiennego. Jak mówi Jerzy Wilk, wójt majdańskiej gminy, po przebudowie i położeniu asfaltu powstanie odcinek o podwyższonym tonażu. - Będą mogli z niej korzystać wszyscy użytkownicy transportu drogowego - dodał.

 

Droga gminna Komorów - Brzostowa Góra również zyska nowy dywanik asfaltowy. Ta z kolei na odcinku 0,78 kilometra. Jest ona łącznikiem obu sołectw i na pewnym odcinku łączy się również z drogą "Rozkopaną".

 

Wykonawca, który wygra przetarg, będzie musiał przygotować teren pod budowę i wykonać roboty ziemne, w tym wykarczować krzaki oraz pniaki w istniejących przydrożnych rowach. W planach również fundamentowanie dróg, czyli wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego oraz zagęszczenie i wyprofilowanie mechaniczne podłoża, a także położenie nawierzchni z kruszywa łamanego, a następnie betonu asfaltowego. Na końcu firma będzie musiała wykonać obustronne pobocza o szerokości 0,5 m.

 

Asfalt w 85 dni

Oba zadania zostały dofinansowane przez Lasy Państwowe. Pierwsza z nich w wysokości 232 tys. złotych, a druga 218 tys. złotych. W obu przypadkach reszta pieniędzy na ich realizację będzie pochodziła z własnego budżetu gminy Majdan Królewski. Jerzy Wilk poinformował w rozmowie z nami, że są to nowe inwestycje.

 

Gmina Majdan Królewski przetarg ogłosiła we wtorek, 26 lipca. Zainteresowani realizacją drogowej inwestycji mają czas do 10 sierpnia do godz. 11 na złożenie swojej oferty. Ich otwarcie nastąpi w ten sam dzień. Wówczas dowiemy się, czy znajdą się chętni na wykonanie zadania oraz na ile wycenili swoją pracę.

 

Firma, która zaproponuje najkorzystniejszą ofertę, będzie miała 85 dni od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji. - Prace rozpoczną się dopiero po wyłonieniu wykonawców i podpisaniu umowy - przekazał wójt.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy