Reklama

Biegli zeznawali

Opublikowano:
Autor:

Biegli zeznawali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Tarnobrzegu odbyła się kolejna, trzecia już rozprawa w sprawie tragicznego w skutkach wypadku w Weryni. Tym razem sąd zasięgnął opinii dwóch biegłych.

Biegły sądowy ocenił, że obydwa pojazdy uczestniczące w wypadku były sprawne technicznie. W samochodzie ciężarowym był jednak niesprawny system ABS, który podczas hamowania pozwala zachować sterowność pojazdu.

Obrońcy oskarżonego Kamila H. próbowali wykorzystać ten fakt i dopytywali się o zachowanie pojazdu podczas hamowania bez sprawnego ABS-u. - Układ ABS nie działał i w czasie intensywniejszego hamowania doszłoby do zablokowania kół. W tym zdarzeniu brak ABS-u w pojeździe ciężarowym nie miał wpływu na tor jazdy i długość hamowania – podkreślił biegły. – Pomimo niesprawnego systemu samochód uzyskiwał odpowiednią siłę hamowania. Oględziny miejsca wypadku wykazały, że na miejscu zdarzenia były ślady blokowania kół.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE