Reklama

Będzie kolejna próba sprzedaży drewna przez gminę Dzikowiec. Na ubiegłorocznej licytacji nikt się nie zjawił

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso.

Będzie kolejna próba sprzedaży drewna przez gminę Dzikowiec. Na ubiegłorocznej licytacji nikt się nie zjawił - Zdjęcie główne

Największe drzewo powalone podczas silnych wichur na początku ubiegłego roku to dąb szypułkowy. Mierzył on niespełna cztery metry w obwodzie (385 cm). | foto Archiwum Korso.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za tydzień odbędzie się ustna licytacja drewna, które powaliła silna wichura ubiegłego roku. Na wrześniowej aukcji nikt się nie zjawił. Czy teraz znajdą się chętni na jego zakup? Wójt postanowił obniżyć cenę i sprzedać stosy drewna, a nie pojedyncze kłody dębowe.

Sprzedaż drewna w formie licytacji dla mieszkańców Dzikowca i Nowego Dzikowca rozpocznie się w piątek (28 kwietnia) o 9 rano na terenie zespołu parkowo-dworskiego (park Błotnickich). Czy tym razem znajdą się chętni do zakupu? Poprzednie licytacje pokazują, że zainteresowanie jest niewielkie. Co jest tego powodem?

Przewrócone przez wichurę zabytki

Drewno, które miało zostać poddane licytacji, pochodziło z parku Błotnickich. Zostało ono pozyskane jako uszkodzone po przejściu ubiegłorocznej wichury. Wspomniana nawałnica przeszła przez powiat kolbuszowski na przełomie stycznia i lutego 2022 roku.

- Drewno zostało usunięte jako uszkodzone po przejściu wichur. Są to wywroty, chore, obumarłe wiatrołomy. Sprzedający nie odpowiada za wady ukryte drewna

- poinformował wójt.

Przypomnijmy, że w parku Błotnickich na skutek silnych porywów wiatru (wichura Orkan), zostało uszkodzonych kilkanaście drzew. Gmina mogła usunąć połamane drzewa dopiero po uprzednim uzyskaniu zgody od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Rosnące tam drzewa są bowiem objęte ochroną zabytków. Największe drzewo powalone przez silny wiatr to dąb szypułkowy. Mierzył prawie cztery metry w obwodzie (385 cm).

Kolejna licytacja z nową ceną

We wrześniu minionego roku miał odbyć się przetarg ustny na sprzedaż drewna na terenie zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu. Sęk w tym, że nie zjawił się nikt. Prawdopodobnie potencjalnych kupców odstraszyła wówczas cena. Ta była niemała. Pisaliśmy o tym tutaj: Wójt gminy Dzikowiec chciał sprzedać drewno. Na ustnym przetargu jednak nikt się nie zjawił

- W dniu sprzedaży nie zgłosił się żaden uczestnik. Nieraz jest tak, że na jednym przetargu nie ma nikogo, a na drugim jest duża frekwencja

- przyznał wówczas pracownik dzikowieckiego urzędu gminy.

Wójt Józef Tęcza postanowił tym razem obniżyć cenę. Poprzednio sprzedawano pojedyncze kłody dębowe, o określonej masie i długości. Dla przykładu - cena wywoławcza za kłodę o długości 3,70 m i masie 1,51 m³ wynosiła 3 500 zł brutto. Aktualnie w ogłoszeniu widnieje zapis, że sprzedaży będą podlegać stosy drewna ponumerowane od 1 do 4. Każdy z nich będzie kosztował kolejno: 400, 700, 300 i 600 złotych brutto.

Opłata w dniu sprzedaży

Wysokość minimalnego postępowania przy licytacji ma wynosić 10 zł brutto (poprzednio było to 50 zł), a samo wydawanie i wywóz drewna ma się odbywać po uprzednim dokonaniu wpłaty należnej kwoty zgodnie z wynikiem postępowania przetargowego w kasie Urzędu Gminy Dzikowiec (pokój nr 28) w dniu zakupu.

Warunek jest taki, że jeżeli uczestnik (kupujący) wyłoniony w przetargu nie dokona stosownej wpłaty w dniu sprzedaży drewna, wówczas postępowanie przetargowe ma zostać unieważnione. Powinien on także dokonać załadunku i wywozu drewna na "własną rękę" i na własny koszt w ten sam dzień, kiedy zostanie ono wylicytowane do godz. 15 (poprzednio miał na to 3 dni od dnia zakupu).

Urząd Gminy Dzikowiec zastrzegł, że nie odpowiada za zakupione drewno, a także, że zastrzega sobie prawo odwołania sprzedaży, jak również unieważnienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy