Reklama

Będzie drożej na basenie w Cmolasie. Radni zgodzili się na podwyżkę. Są też inne nowości dla klientów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: owircmolas.pl

Będzie drożej na basenie w Cmolasie. Radni zgodzili się na podwyżkę. Są też inne nowości dla klientów - Zdjęcie główne

Basen wznawia działalność 29 stycznia. | foto owircmolas.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od niedzieli (29 stycznia) kryta pływalnia w Cmolasie wznawia działalność. Od tego dnia będą też obowiązywały nowe, wyższe ceny wejściówek na basen. Na podwyżkę zgodzili się radni, akceptując jednocześnie kilka innych nowości dla klientów.

Tak jak zapowiadaliśmy, podczas czwartkowych obrad Rady Gminy w Cmolasie, samorządowcy zajęli się ustaleniem wysokości opłat za korzystanie z cmolaskiej pływalni. 

Iwona Soda, dyrektor Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie, pod który podlega basen, powiedziała wówczas w rozmowie z nami, że podwyżki nie są drastyczne, ale konieczne. Nasza rozmówczyni dodała, że wszystkie pływalnie podnoszą ceny (przykładem może być Fregata w Kolbuszowej), albo się zamykają na jakiś czas, żeby nie generować kosztów i przetrwać.
Taką decyzję też podjęto w przypadku cmolaskiego obiektu, który był nieczynny przez miesiąc, a od 29 stycznia wznawia działalność. 

Podczas czwartkowej sesji propozycje nowych stawek przedstawione zostały radnym. Marian Posłuszny, sekretarz gminy, zwrócił uwagę na nowości w ofercie pływalni, czyli bilet rodzinny i urodzinowy. 

Iwona Soda przyznała, że z zaproponowaniem nowych, wyższych cen biletów, czekała aż pozna te, które przedstawią konkurencyjne pływalnie w Kolbuszowej i Nowej Dębie. 

- Nie ukrywam, że staram się być konkurencyjna w stosunku do innych basenów. To jest sposób na przyciągnięcie klientów

- powiedziała w trakcie obrad Iwona Soda. 

Szefowa OWiR-u dodała również, że wprowadzaną nowością na pływalni, jest bilet rodzinny. 

- Wiele rodzin pytało o taką ofertę. W Cmolasie tego nie było. Wprowadziłam też bilet urodzinowy. To bardziej marketingowy zabieg, żeby zachęcić kogoś, aby przyszedł do nas i zapłacił tę złotówkę. Skorzysta i może do nas jeszcze wróci 

- dodała.

Dyrektor Soda zrobiła analizuję porównawczą cen biletów na pływalniach w Cmolasie, Nowej Dębie i Kolbuszowej. 

- Nowa Dęba miała podwyżki bardzo drastyczne w tym roku. Bilet normalny w weekend kosztuje 15 zł. Dla naszych klientów byłoby to za dużo. Muszę znaleźć złoty środek między tymi trzema pływalniami i zaproponowałam coś, co nie jest aż tak drastyczne, a wpływy z tego będą

- wyjaśniała radnym. 

Pomysł biletu urodzinowego spodobał się radnej Bernadetcie Wolak-Posłuszny, który jej zdaniem jest dobrym pomysłem marketingowym. Przedstawicielka mieszkańców wspomniała podczas obrad o rentowności cmolaskiego obiektu. 

W budżecie na 2023 rok zaplanowano dla pływalni niemal taką samą dotację jak w 2022. - Już  w tym momencie wiemy, że basen może mieć problemy finansowe, żeby dotrwać do końca roku z kwotą, którą budżet przewiduje - dodała radna. 

Wyjaśnijmy, że w przykładu cmolaskiego OWiR, sytuacja wygląda tak, że jest on zakładem budżetowym. Oznacza to, że gmina nie może wspomóc go z budżetu całą brakującą kwotą. 50 proc. basen musi zarobić na siebie, a 50 proc. może gmina go do tej działalności dotować. Inaczej jest w przypadku kolbuszowskiej pływalni, która działa jako Referatu Kultury Fizycznej, Rekreacji i Krytej Pływalni w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. 

Największym zyskiem dla cmolaskiego ośrodka wypoczynku są wpłaty od grup zorganizowanych - obozów szkolno-wypoczynkowych. Jego uczestnicy mają zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie. Zajęcia prowadzone są na hali sportowej czy basenie. 

- To podstawowe źródło utrzymania się OWiR-u, z którego są dobre pieniądze. Sporo jest też grup szkolnych, które przyjeżdżają popołudniami na basen

- mówiła podczas sesji dyrektor Iwona Soda. 

Cmolascy radni jednogłośnie zgodzili się na podwyżkę cen biletów. Nowe stawki już obowiązują:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy