Reklama

Drożej za bilet wstępu na basen w Cmolasie? - Podwyżki nie są drastyczne, ale konieczne - mówi Iwona Soda, dyrektor OWiR-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OWiR Cmolas

Drożej za bilet wstępu na basen w Cmolasie? - Podwyżki nie są drastyczne, ale konieczne - mówi Iwona Soda, dyrektor OWiR-u - Zdjęcie główne

O nowych cenach biletów na krytą pływalnię zdecydują radni. | foto OWiR Cmolas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni z gminy Cmolas zdecydują w czwartek (26 stycznia) o tym, czy ceny biletów na cmolaskiej pływalnią pójdą w górę. Podwyżka miałaby wynosić od 10 do 15 proc. Jak to się przekłada na cenę wejściówki?

Szykuje się zmiana cen biletów za wejście na basen w Cmolasie. Propozycja nowych stawek przedstawiona zostanie w czwartek (26 stycznia) gminny radnym. To oni będą mieli ostateczny głos w sprawie podwyżki. 

Iwona Soda, dyrektor Ośrodka Wypoczynki i Rekreacji w Cmolasie, pod który podlega basen, mówi, że podwyżki nie są drastyczne, ale konieczne. Nasza rozmówczyni dodaje, że wszystkie pływalnie podnoszą ceny (przykładem może być Fregata w Kolbuszowej), albo się zamykają na jakiś czas, żeby nie generować kosztów i przetrwać.

Taką decyzję też podjęto w przypadku cmolaskiego obiektu, który był nieczynny przez miesiąc, a od 29 stycznia wznawia działalność. 

Dyrektor Soda dodaje, że część rosnących kosztów pływalnia musi przenieść na klientów, żeby spiąć budżet. Wzrost opłat za media i wzrost kosztów pracowników powoduje, że drożeją nie tylko produkty w sklepach, ale i usługi. 

Podwyżki, które najprawdopodobniej podczas dzisiejszej sesji zaakceptują radni, wynoszą od 10 do 15 proc. Zmianie miały również ulec godziny ich obowiązywania. 

Aktualne stawki to:

Bilety ulgowe w dni powszednie 
- od 6.30 do 8 - 6 zł/godz. lub 9 zł/2 godz.
- od 8 do 22 - 7 zł/godz. lub 11 zł/2 godz.

Bilety ulgowe w weekendy i dni świąteczne (za 1 godzinę)
- 8 zł/godz. lub 13 zł/2 godz.

Po planowanych zmianach może to być:


W przypadku biletu normalnego jednorazowego płacimy obecnie:

Bilety normalny w dni powszednie 
- od 6.30 do 7 - 6 zł/godz. lub 10 zł/2 godz.
- od 8 do 22 - 8 zł/godz. lub 12 zł/2 godz.

Bilety ulgowe w weekendy i dni świąteczne (za 1 godzinę)
- 9 zł/godz. lub 15 zł/2 godz.

Po planowanych zmianach może to być:

W pierwszej wersji nowe stawki miałyby obowiązywać od 1 marca. Po poprawce mogą wejść one w życie w dniu podjęcia uchwały. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy