Reklama

75 milionów z Polskiego Ładu dla samorządów z powiatu kolbuszowskiego. Na co wydadzą pieniądze? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządy z powiatu kolbuszowskiego otrzymały kolejne pieniądze z funduszu Polski Ład. Tym razem wszyscy samorządowcy są zadowoleni z obrotu sprawy. Do gmin i powiatu trafi łącznie prawie 75 milionów złotych.

Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP podkreślił, że z dwóch edycji Polskiego Ładu do samorządów z powiatu kolbuszowskiego popłynęło w sumie 134 mln złotych.

- Jestem bardzo zadowolony, liczyłem na taką kwotę i to się sprawdziło. Samorządowcy przyjęli to z entuzjazmem i widziałem zadowolenie w oczach

- mówi poseł Chmielowiec, podkreślając, że pieniądze te są dla wszystkich mieszkańców. 

Tym razem wszystkie samorządy dostały ogromny zastrzyk gotówki. Najwięcej, bo prawie 16 milionów złotych otrzymał powiat kolbuszowski. Na drugim miejscu, co do wysokości dofinansowań uplasowała się gmina Cmolas, która w poprzednim rozdaniu nie mogła pochwalić się wysokimi kwotami. 

Zbigniew Chmielowiec zwraca uwagę, że niektóre samorządy z powiatu kolbuszowskiego czuły niedosyt po ogłoszeniu wyników z Funduszu Inwestycji Lokalnych. przypomnijmy, że wówczas ani gmina Cmolas, ani Raniżów, nie otrzymały ani złotówki. Teraz sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej.  

Samorządy mają dziewięć miesięcy na ogłoszenie postępowania zakupowego od dnia udostępnienia w Aplikacji wstępnych promes. Wcześniej na ogłoszenie przetargów gminy, czy miasta miały pół roku. Jak podkreśla poseł Chmielowiec, uległo to zmianie m.in. przez szalejącą inflację i drożejące materiały budowlane. Co za tym idzie, firmy, które będą chciały przystąpić do realizacji zadań, podadzą z pewnością dużo wyższe kwoty za swoje usługi.

- Te dziewięć miesięcy pozwoli na ewentualne unieważnienia przetargów, jeżeli kwoty będą bardzo wysokie i przewyższą promesy

- zaznacza parlamentarzysta. 

PEŁNĄ LISTĘ WNIOSKÓW I INFORMACJĘ, NA CO DOKŁADNIE SAMORZĄDY PRZEZNACZĄ PIENIĄDZE, ZNAJDZIESZ W GALERII ZDJĘĆ. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy