Reklama

Pod wpływem jakich środków odurzających był policjant z KPP w Kolbuszowej? Nowe informacje z prokuratury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Pod wpływem jakich środków odurzających był policjant z KPP w Kolbuszowej? Nowe informacje z prokuratury - Zdjęcie główne

Nowe informacje w sprawie posiadania przez policjanta z KPP w Kolbuszowej narkotyków. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Początkiem maja rzeszowska policja do kontroli drogowej zatrzymała funkcjonariusza pracującego w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Funkcjonariusz, jadąc na służbę miał przy sobie marihuanę. Jakie są nowe ustalenia kolbuszowskiej prokuratury?

Do zatrzymania doszło na drodze wojewódzkiej nr 875 relacji Kolbuszowa-Mielec w Siedlance około godz. 9. Mężczyznę kontrolowali rzeszowscy policjanci, którzy przyjechali nieoznakowanym radiowozem. 

Mieszkaniec powiatu mieleckiego, który jechał do kolbuszowskiej komendy na służbę, został przebadany na obecność alkoholu w organizmie. Był on trzeźwy. Następnie rzeszowscy policjanci przeszukali samochód, w którym znaleźli susz. Mężczyźnie pobrano krew do badań. 

Wyniki badań krwi

Sprawą zatrzymanego policjanta zajmuje się kolbuszowska prokuratura. Pochodzącemu z powiatu mieleckiego policjantowi postawiono zarzut o przestępstwo z artykułu 178 kodeksu karnego. 

- Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

- czytamy w paragrafie. 

Badania jasno wskazały, że zatrzymany policjant był pod wpływem środka odurząjącego - marihuany. 

- Przekroczono podwójnie dozwolone stężnie - mówi Tomasz Chudzik, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej. 

Policjant złożył wniosek o wystąpienie przez prokuratora z wnioskiem do sądu, o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy. Inaczej mówiąc, policjant uzgodnił z prokuratorem karę, jakiej chce się poddać. 

Co grozi podejrzanemu policjantowi?

Za posiadanie środków odurzających takich jak marihuana grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku policjanta z KPP w Kolbuszowej skończyć może się na karze grzywny.

- Nie był on wcześniej karany, dlatego został potraktowany tak, jak każdy inny człowiek w takiej sytuacji - dodał prokurator Chudzik. 

Kara grzywny wynosi 5 tys. zł i świadczenie pieniężne również w wysokości 5 tys. zł. Dodatkowo policjant będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów przez 3 lata, a także przepadek ziela konopi, które zostało u niego zabezpieczone.

Powyższy wniosek z prokuratury zostanie skierowany do sądu. Jeżeli sąd przychyli się do uzgodnionej między Prokuraturą Rejonową w Kolbuszowej a podejrzanym policjantem karą, to wyda taki wyrok. Teraz zostaje czekać, czy sąd przychyli się do wniosku prokuratury. Termin rozprawy nie jest jeszcze znany. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy