Reklama

5 milionów wydano na drogi w gminie Raniżów. W planie kolejne inwestycje. Jakie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

5 milionów wydano na drogi w gminie Raniżów. W planie kolejne inwestycje. Jakie? - Zdjęcie główne

Mieszkańcy gminy Raniżów doczekali się remontu dróg. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy gminy Raniżów mogą już jeździć po nowych, wyasfaltowych drogach, na które czekali długie lata. W planie są kolejne inwestycje za miliony.

We wtorek, 12 lipca, gmina Raniżów dokonano odbioru końcowego wyremontowanych dróg. Inwestycje zostały dofinansowane w 95 procentach z Polskiego Ładu. Całkowity koszt prac wyniósł ponad 5 milionów złotych. Zakres zadania obejmował wykonanie przebudowy 11 odcinków dróg o łącznej długości ponad 7 kilometrów. 

Za ponad pięć milionów złotych wyremontowano trakty w Raniżowie, Woli Raniżowskiej, Zielonka - Bąki, Zielonka, Raniżów - Wilki, ul. Kasztanowa i ul. Ks. Potockiego w Raniżowie, Lisy - Wilki i Plackówka. 

- To duże przedsięwzięcie w znacznym stopniu poprawi komunikacje, jakość życia i wpłynie na bezpieczeństwo zarówno mieszkańców gminy Raniżów jak i  innych uczestników ruchu drogowego - zaznacza raniżowski urząd.

Mieszkańcy m.in. Plackówki od wielu lat starali się o to, aby w tamtym rejonie Raniżowa wylać asfalt na drodze.

- Wyrażamy ogromny żal do naszej władzy i reprezentującego nas radnego, że jesteśmy wciąż pomijani w jakichkolwiek inwestycjach drogowych

- pisali zdesperowani mieszkańcy jeszcze w ubiegłym roku. 

Gmina Raniżów otrzymała w ostatnim czasie z Polskiego Ładu ponad 5,3 mln na przebudowę i rozbudowę budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. Prace obejmują m.in. rozbudowę zaplecza sportowego, przebudowę boiska sportowego, m.in. renowację murawy boiska, budowę bieżni i oświetlenia, budowę zadaszonych trybun sportowych czy montaż odnawialnych źródeł energii. 

Samorząd otrzymała także 617 500 zł na przebudowę i remont sieci wodociągowej w Raniżowie. Konkretnie chodzi o wymianę istniejącego wodociągu. Projektowana sieć wodociągowa będzie prowadzona w przeważającej większości przez pola uprawne i drogi dojazdowe o nawierzchni gruntowej. Na sieci będą zamontowane rury ochronne. - Zadanie to zapewni ciągłość dostawy wody, wyeliminuje częste awarie - zauważa gmina. 

Gmina dostała także ponad 2,7 mln zł na przebudowę odcinków dróg w Raniżowie – ul. Malinowa, ul. Wilki, ul. Brzozowa, ul. Polna oraz przebudowę odcinków dróg w miejscowościach: Zielonka-Bąki, Wola Raniżowska i droga relacji Stece – Nowy Nart. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy