Reklama

Kontrowersje po remoncie hali sportowej w liceum w Kolbuszowej. - To jest karygodne - mówi jeden z mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Kontrowersje po remoncie hali sportowej w liceum w Kolbuszowej. - To jest karygodne - mówi jeden z mieszkańców - Zdjęcie główne

Uczniowie oprócz nowych sal lekcyjnych mają do dyspozycji odnowioną halę sportową. To wokół niej pojawiły się kontrowersje ze strony mieszkańca. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW Ponad cztery miliony złotych kosztował remont w budynku kolbuszowskiego liceum. Licealiści od teraz uczą się w nowych salach lekcyjnych. Kontrowersje wzbudziła natomiast nowa cena wynajmu hali sportowej. Co na to dyrektor?

Dariusz Fus, dyrektor liceum ogólnokształcącego, w rozmowie z nami nie ukrywał, że cieszy się z zakończenia prac remontowych. Jak mówi, czekali na to dobrych kilka lat, a odnowienie sali gimnastycznej oraz wydzielenie i przygotowanie nowych sal lekcyjnych było konieczne.

Teraz poprawiły się warunki dla uczniów, jak i nauczycieli. Informacje o tym, jakie prace wykonano, oraz zdjęcia z wnętrza budynku kolbuszowskiego liceum możecie znaleźć w artykule: Remont w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej dobiegł końca. Uczniowie mają lekcje w nowych salach. Zobacz efekty prac [ZDJĘCIA]

Kontrowersje wokół hali

Po remoncie wzrosła stawka za użytkowanie hali sportowej. To mocno zaniepokoiło jednego z Czytelników, który do niedawna często z niej korzystał.

- Cena, jaka została ustalona za to, jest karygodna. To 150 złotych plus VAT, więc generalnie 180 złotych za godzinę trzeba płacić. To dużo za dużo. Cena jest karygodna. Nie tylko ja tak uważam

- mówił w rozmowie z nami i dodał:

- Wcześniej użytkowaliśmy halę, ale w tej chwili zastanawiamy się, czy nie zrezygnować. Może chodzi o to, żeby nikt nie użytkował hali po remoncie, żeby była czyściutka, elegancka

- dopytuje mężczyzna, sugerując, że rzuca się im kłody pod nogi, zamiast zachęcić do uprawiania sportu.

Podwyżka była nieunikniona

Dariusz Fus w rozmowie z nami przyznał, że to nie tyle remont hali wymusił wzrost cen jej wynajmu, ile aktualne koszty jej utrzymania, głównie zakupu energii elektrycznej i gazu. Jak wiadomo, ceny mediów w okresie inflacji mocno poszły w górę. Odczuwa to również kolbuszowskie liceum. Stąd decyzja dyrektora placówki o zwiększeniu kwoty za wynajem sali. - Koszty są znaczne. To była moja decyzja - zaznacza Fus.

Szef ogólniaka uważa, że wzrost cen jest naturalną koleją rzeczy i powinien być zrozumiały. W dodatku trzeba brać pod uwagę to, że na wynajem hali decydują się zazwyczaj grupy około 20-osobowe. Wówczas kwota rozbija się na niecałe 10 zł za godzinę na osobę, co zdaniem dyrektora, nie jest zatrważającą kwotą i nie powinno mocno nadwyrężyć portfela mieszkańców.

Dla dorosłych i dzieci

Aktualnie wynajem hali w liceum kosztuje 150 zł + VAT za godzinę zegarową dla dorosłych grup niestowarzyszonych oraz 50 zł + VAT za taki sam okres dla młodzieży i dzieci. Wcześniej było to odpowiednio: 100 zł dla dorosłych i 30 zł dla dzieci (do stawek należy doliczyć VAT).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy