Reklama

Remont w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej dobiegł końca. Uczniowie mają lekcje w nowych salach. Zobacz efekty prac [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Ponad 4 mln złotych kosztował remont w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Uczniowie od teraz mogą uczyć się w nowych salach. Zobacz na zdjęciach, jak prezentuje się efekt finalny prac.

Prace zostały zakończone 28 lutego, to wówczas został podpisany protokół odbioru. Oprócz prac wewnątrz budynku zostało wymienione całe ogrodzenie wokół szkoły na nowe. Powstał także dodatkowy monitoring oraz została podłączona instalacja fotowoltaiczna na dachu strzelnicy.

Przy bramie wjazdowej powstał parking wraz z jezdnią manewrową, odwodnieniem, oświetleniem i monitoringiem. Drugą młodość zyskał również chodnik, zlokalizowany bezpośrednio przy hali sportowej. Największe zmiany zaszły wewnątrz budynku kolbuszowskiego ogólniaka.

Modernizację przeszła sala gimnastyczna (wymiana okien, montaż nowych drzwi oraz wymiana wentylacji, centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej). W części socjalnej powstały szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia dydaktyczne, w tym wymiana wentylacji, oświetlenia na energooszczędne, instalacji wodno-kanalizacyjnej, ogrzewania oraz elektrycznej.

Na czas prowadzonego remontu zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się w budynku strzelnicy. - Tam prowadzone były zajęcia ogólnorozwojowe lub uczniowie grają np. w ping-ponga - mówił dyrektor Dariusz Fus.

Ten w rozmowie z nami nie ukrywał, że cieszy się z zakończenia prac remontowych. Jak mówi, czekali na to dobrych kilka lat, a odnowienie sali gimnastycznej oraz wydzielenie i przygotowanie nowych sal lekcyjnych było konieczne. Teraz poprawiły się warunki dla uczniów, jak i nauczycieli.

Kolbuszowskie liceum odwiedziliśmy z aparatem początkiem lutego. Wówczas robotnicy układali płytki, malowali ściany, wymieniali okna, montowali ceramikę łazienkową, wentylację, nowe drzwi i pracowali na hali sportowej. Dla porównania możecie zobaczyć, jak miesiąc temu postępowały prace w budynku. Pisaliśmy o tym w artykule: Postępują prace remontowe w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. - Widać światełko w tunelu - mówi dyrektor Dariusz Fus [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że ponad 7 mln zł ma kosztować modernizacja szkół na terenie powiatu kolbuszowskiego. Największa pula pieniędzy przypadła właśnie dla Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Pieniądze w głównej mierze pochodziły z rządowego programu Polski Ład.

W ramach tego zadania prace modernizacyjne będą odbywać się lub odbywały się także w Centrum Kształcenia Zawodowego, Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy