Reklama

Covid-19 traktowany jak inne choroby? Rząd przymierza się do zdjęcia obostrzeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Covid-19 traktowany jak inne choroby? Rząd przymierza się do zdjęcia obostrzeń  - Zdjęcie główne

Rząd zapowiada zmiany w obostrzeniach związanych z Covid-19. | foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Być może już niedługo dojdzie do tego, że Covid-19, będzie traktowany jak inne choroby. Kiedy możemy mówić o zniesieniu obostrzeń związanych, chociażby z noszeniem maseczek?

Dzisiaj (17 marca) Adam Niedzielski, minister zdrowia, w rozmowie z radiem Plus, mówił o obecnej sytuacji Covid-19 w Polsce. 

 

Dobowe liczby zakażeń spadają. Przykładowo, w powiecie kolbuszowskim, najnowszy raport ministerstwa mówi braku zakażeń.

W tej kwestii padło pytanie, czy rząd myśli o zniesieniu pandemii. - Otwiera to pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami oraz przejściem ze stanu epidemii do zagrożenia epidemicznego - mówił minister Niedzielski w rozmowie z radiem Plus. 

O jakiej perspektywie można mówić? Adam Niedzielski wyjaśnił, że teraz wszystko koncentruje się w działaniach związanych z uchodźcami. 

- Rekomendowałem panu premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania, które dotyczą noszenia maseczek, nakładania kwarantanny, izolowania. Żeby wejść w normalne tryby leczenia

- powiedział Adam Niedzielski. 

Minister podkreślił, że jest to moment, kiedy zaczynamy traktować koronawirusa jako jedną z chorób, która jest w naszym otoczeniu. - Jest cały czas groźny, ale mamy to w coraz większym stopniu pod kontrolą - dodał.

Na przełomie roku 2021/2022 wzrost zakażeń mocno przyspieszył. Zwiększająca się liczba zachorowań pociągnęła za sobą wzmożone kontrole policji, dotyczące przestrzegania noszenia maseczek, między innymi w placówkach handlowych. Dla tych klientów, którzy nie dostosowali się do wytycznych ministerstwa zdrowia, posypały się mandaty. Pisaliśmy o tym m.in. w materiale: Posypały się mandaty za brak maseczki.

- Słyszałem o tym, że rząd zamierza znieść obostrzenia związane z Covid-19. Pogoda na zewnątrz będzie coraz ładniejsza, temperatura wzrośnie, nie wyobrażam sobie, żeby chodzić wtedy w maseczkach

- mówi mieszkaniec Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy