Reklama

Rok 2021. Rekordowa liczba nałożonych mandatów. Kierowcy masowo tracili prawa jazdy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Rok 2021. Rekordowa liczba nałożonych mandatów. Kierowcy masowo tracili prawa jazdy - Zdjęcie główne

Policjanci w 2021 roku nałożyli rekordową liczbę mandatów na kierowców. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska policja podsumowała 2021 rok. Był on rekordowy nie tylko pod względem liczby kolizji na drogach. Mundurowi nałożyli znacznie więcej mandatów i masowo zatrzymywali kierowcom prawa jazdy. Sprawdzamy również, w jakim miesiącu najczęściej dochodziło do wypadków i jaki dzień tygodnia był najmniej bezpieczny.

Miniony rok był rekordowym dla kolbuszowskiej drogówki pod względem liczby ujawnionych wykroczeń. Odnotowano ich w sumie 8076. W porównaniu do roku ubiegłego to wzrost aż o 1562.

Kierowcy masowo tracili prawa jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kolbuszowej nałożyli na kierowców 2851 mandatów karnych. Tutaj również nastąpił znaczny wzrost. W poprzednim roku mundurowi ukarali 2142 kierowców mandatami.

Ponad cztery tysiące razy pouczano kierowców. Nie każdy miał jednak tyle szczęścia. Policjanci z kolbuszowskiej drogówki zatrzymali aż 521 dowodów rejestracyjnych (w 2020 r. - 417) i 84 prawa jazdy - w tym 36 dotyczyło kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Rok wcześniej policjanci zatrzymali znacznie mniej uprawnień do prowadzenia pojazdów, bo 62. W grudniu ubiegłego roku policjanci zatrzymali pijanego kierowcę m.in. w Brzostowej Górze. O tym pisaliśmy tutaj: Pijany kierowca zatrzymany w Brzostowej Górze. Miał prawie dwa promile

Stan trzeźwości sprawdzono u prawie 8700 kierujących. W zeszłym roku kierowcy musieli dmuchać w alkomat niewiele ponad siedem tysięcy razy.

Wypadkowy wrzesień i niebezpieczne poniedziałki

Wrzesień okazał się najbardziej niebezpiecznym miesiącem w 2021 roku. Doszło wtedy do 6 wypadków, w których 5 osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć na miejscu. Również w tym miesiącu doszło do 35 kolizji.

Natomiast jak wygląda bezpieczeństwo na drogach z podziałem na dni tygodnia? Miniony rok pokazał, że najmniej bezpiecznym jest poniedziałek. To wtedy kierowcy najbardziej tracą czujność i częściej dochodzi do wypadków. A było ich całkiem sporo, bo 8. Kolbuszowscy policjanci odnotowali również 79 poniedziałkowych kolizji.

Godzina ma znaczenie

W jakich godzinach na drogach występuję większe zagrożenie? Tutaj statystyki są dość oczywiste - najwięcej zdarzeń w powiecie kolbuszowskim dochodzi w godzinach od 6 rano do 22 w nocy. W tym przedziale czasowym w 2021 roku miało miejsce w sumie 27 wypadków i 405 kolizji. Jak nietrudno się domyślić, najbezpieczniej jest w godzinach pomiędzy 22 a 6 - mundurowi odnotowali trzy wypadki i 38 stłuczek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy