Dobre złego początki. Stal Mielec bez punktów w meczu z Lechem Poznań

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Dobre złego początki. Stal Mielec bez punktów w meczu z Lechem Poznań - Zdjęcie główne

Stal Mielec przegrywa z Lechem Poznań | foto Kacper Piękoś

SPORT W 9. kolejce PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec na wyjeździe mierzyła się z Lechem Poznań. Podopieczni Kamila Kieresia tym razem do domu wrócą bez punktów.

Pierwsza połowa długo się rozkręcała. W początkowych minutach brakowało klarownych sytuacji. Trener Kolejorza był zmuszony dokonać pierwszej zmiany już w 17. minucie spotkania. Dino Hotić, nie mógł kontynuować gry i w jego miejsce pojawił się Elias Andersson. Ku zdziwieniu fanów zgromadzonych na stadionie przy Bułgarskiej to Stal Mielec w 23. minucie wyszła na prowadzenie. Ilja Szkurin przekazał piłkę Maciejowi Domańskiemu, który po zmyleniu Filipa Dagerstala, stanął twarzą w twarz z Bartoszem Mrozkiem i otworzył wynik spotkania.

John van den Brom nie czekał biernie na rozwój wydarzeń i już po 30 minutach gry postanowił zamienić jednego obrońcę na rzecz kolejnego atakującego. Działania te szybko przyniosły profit. Velde po wymianie podań z Marchiwńskim uderzył na dłuższy słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego. Po 40. minutach gry było już 2:1 dla Lecha. Filip Marchwiński najlepiej odnalazł się w polu karnym po strzale Velde i przytomnie dobił piłkę do bramki Stali.

Po zmianie stron Stal próbowała wyrównać stan rywalizacji, lecz szybko inicjatywę przejął Lech. Gospodarze atakowali i w 59. minucie byli bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia. Kochalskie zdołał jednak wybronić uderzenia najpierw Szymczaka, a potem Velde. Kolejorz nadal konsekwentnie atakował, lecz nie mógł sforsować obrony mielczan. W 78. minucie swojej kolejnej szansy nie wykorzystał Filip Szymczak. Tuż przed końcem podstawowego czasu gry swoją okazję do wyrównania miał wprowadzony w drugiej połowie Krzysztof Wołkowicz. Jego próbę wybronił jednak Bartosz Mrozek.

W następnej kolejce podopiecznych Kamila Kieresia w piątek 29 września czeka pojedynek na własnym obiekcie z Koroną Kielce. Wcześniej, bo we wtorek 26 września Stal w ramach Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z Odrą Opole.

Lech Poznań - Stal Mielec 2:1 (2:1)

Kristoffer Velde 37', Filip Marchwiński 40' – Maciej Domański 23'

Lech Poznań: Mrozek – A. Czerwiński, Dagerstål, Blažič, Gurgul (33. Szymczak) – Karlström, Murawski (C), Sousa, Hotić (17. Andersson) – Marchwiński (62. Pereira), Velde.
Rezerwowi: Bednarek – Ba Loua, Wilak, Sobiech.

Trener: John Van den Brom

Stal Mielec: Kochalski – Esselink, Matras, Ehmann, Getinger (C) (71. Wołkowicz) – Wlazło (62. M. Stępień), Trąbka (71. Meriluoto), Gerstenstein (62. Jaunzems), Hinokio (62. Guillaumier) – Domański, Szkurin.
Rezerwowi: Jałocha – Leândro, Ferreira Santos, Wolsztyński.

Trener: Kamil Kiereś

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.