Reklama

Szybko i mieć spokój? Czy poczekać i mieć więcej pieniędzy? Podpowiadamy kiedy najlepiej sprzedać samochód

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szybko i mieć spokój? Czy poczekać i mieć więcej pieniędzy? Podpowiadamy kiedy najlepiej sprzedać samochód - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wszyscy wiemy, że „nic nie może przecież wiecznie trwać”. Zapominamy jednak, że co zesłał los można… dobrze sprzedać. Tak jest z autami używanymi. Lista czynników, które decydują czy auto szybko zmieni właściciela jest zadziwiająco długa. Okazuje się, że aby dobrze sprzedać trzeba najpierw dobrze kupić. Marka to karta przetargowa. Niektóre samochody nie schodzą z ceny, a inne tracą 30, a nawet 50 proc. swojej wartości w ciągu pierwszych trzech lat. Najnowszy model często różni się od kilkuletnich niuansami, które ciężko dostrzec.

Dokładka do interesu

Warto zwrócić uwagę, że wydatki na samochód zmieniają się wraz z jego wiekiem. Pięcioletnie auto używane to już spory wydatek przy codziennym użytkowaniu, bo zaczynają się poważniejsze przeglądy serwisowe. Najprawdopodobniej trzeba będzie się zaopatrzyć w nowe opony, klocki i tarcze hamulcowe, czy pasek rozrządu. To jest czas, w którym należy wystawić auto na sprzedaż. Klient na pewno się znajdzie. 

Czy to już sezon na cabrio?

Sezon to prawdopodobnie jeden z ważniejszych czynników. Święta, pory roku, koniec szkoły – to wszystko działa na klienta. Wiosną i latem kabriolety są sprzedawane po wyższej cenie, bo na wakacjach warto się pokazać. Samochód to świetny prezent i nagroda, więc święta i specjalne wydarzenia to szansa na przyciągnięcie potencjalnych nabywców.

Nie wiesz jak? Poproś fachowców. Większość z nas nie ma czasu, pomysłów, ani możliwości, aby wszystkimi niuansami zająć się osobiście. Warto pamiętać, że od tego są profesjonaliści. – autka używane Katowice.

Wymień kilometry na pieniądze

Na wartość samochodu wpływa też jego przebieg. 200 tys. zrobionych kilometrów powinno być jasnym sygnałem do tego, aby się zdecydować na konkretne kroki. Przebieg nie zawsze musi być kluczowy dla ceny samochodu – jeśli tylko auto jest zadbane, odpowiednio serwisowane, przebieg schodzi na drugi plan. 

Błysk na blachach i w papierach

Przygotowanie auta do sprzedaży to nie tylko odkurzenie wnętrza i umycie karoserii. Prawdziwe porządki trzeba zrobić w papierach! Warto zaopatrzyć się w teczkę lub segregator, który pomieści potrzebne dokumenty. Wszystko w jednym miejscu to gwarancja wygody – zwłaszcza, gdy zebraliście sporą kolekcję różnych zaświadczeń i pokwitowań. Poza tym, taki zestaw wygląda schludnie, a to plus w oczach potencjalnych nabywców używanego auta. Pierwszego wrażenia nie da się przecież powtórzyć.

W zasadzie nie ma złej pory roku na sprzedaż auta, jeśli jest pewne i zadbane oraz popularne. Problem pojawia się jeśli sprzedaż to konieczność. Presja sprawia, że dajemy się omamić i często finalna cena, którą otrzymujemy różni się od tej, którą moglibyśmy otrzymać, gdyby czasu na kalkulacje było wystarczająco dużo. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE