Reklama

Jastarnia - co warto zobaczyć? Planner podróży

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jastarnia - co warto zobaczyć? Planner podróży - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Jastarnia to dobry wybór na wypoczynek o każdej porze roku. Zarówno w samej Jastarni, jak i na całym Półwyspie Helskim jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Ponadto apartamenty Jastarnia oferują komfortowe miejsca na urlop. Szukasz pomysłów na wyjazd do Jastarni? Poniżej znajdziesz planner podróży.

Ścieżki piesze i rowerowe w Jastarni


Każdy turysta, który wybiera się do Jastarni powinien wybrać się na spacer ścieżką przyrodniczą Torfowe Kłyle. Trasa, głównie piesza prowadzi przez wieżę widokową, brzeg zatoki puckiej do lasu dębowego w Dąbrówce. Miłośnicy rowerów mogą wybrać ten szlak do Szuwarów. Droga prowadzi przez tereny bagienne i po bagienne Mierzei Helskiej. Warto wspomnieć, że wiosną i jesienią w tych terenach można spotkać dużo ptactwa wędrownego, dlatego wybierając tę trasę, warto uważnie obserwować otoczenie.

W okolicy można wybrać się również na spacer ścieżką przyrodniczą w Kuźnicy na Górę Libek. Jest to również ekstremalna trasa dla miłośników rowerów. Droga prowadzi przez wysokie klify, z których można podziwiać malownicze krajobrazy. Podczas wędrówki warto zwrócić uwagę na Sosnę Czarną i wał ziemny zabezpieczający przed zniszczeniem tory kolejowe.

Kolejna ścieżka przyrodnicza znajduje się w Juracie. Występują tam żyzne lasy i Orlice, czyli warte obejrzenia paprocie.

Miłośnicy militariów mogą wybrać się na wycieczkę Szlakiem Historii Militarnej. Trasa obejmuje miejsca, obiekty i wydarzenia związane z II wojną światową.

Atrakcje Jastarnia


Wybierając się na spacer po Jastarni, koniecznie pójdź do portu rybackiego oraz na molo. Z portu można podziwiać widok na Zatokę Pucką. Molo to dobry wybór na wieczór. Oświetlenie sprawia, że miejsce staje się jeszcze bardziej urokliwe i romantyczne.  

Znajdując się w Jastarni, nie możesz ominąć  chaty rybackiej. Została ona zbudowana w 1881 r. z wyrzuconych przez morze elementów rozbitych okrętów. Najstarsze z nich pochodzą z XV wieku.

Następnym miejscem wartym uwagi jest skansen Fortyfikacji powstały w 1939 r. Fortyfikacja składała się z czterech schronów, które przedzielały w poprzek Mierzeję Helską i zamykały dostęp do półwyspu od strony lądu.

Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie urlopu z pewnością będzie przejażdżka kutrem rybackim po Zatoce Puckiej.

Inne atrakcje w okolicy


Będąc w Jastarni, warto wybrać się również na wycieczkę na Hel  i do Władysławowa.  We Władysławowie polecamy spacer nad Bulwarem Nadmorskim, czyli urokliwą trasę wzdłuż klifu oraz przechadzkę aleją gwiazd sportu. Można na niej podziwiać mosiężne gwiazdy upamiętniające sylwetki znanych sportowców, w tym m.in. Roberta Korzeniowskiego. Na Helu bezwzględnie trzeba odwiedzić latarnię morską i fokarium. Helska latarnia morska to XVII w. zabytek. Warto wspomnieć, że jest to najstarsza tego typu budowla zbudowana z drewna. Fokarium na Helu to ciekawa atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Pomimo tego, że na Półwyspie Helskim jest wiele ciekawych muzeów, jednym z najatrakcyjniejszych jest muzeum Obrony Wybrzeża i warta uwagi wystawa poświęcona obronie Helu w 1939 r.

Wybierasz się na wycieczkę do Jastarni? Sprawdź apartamenty Jastarnia – znajdziesz wiele komfortowych apartamentów usytuowanych w atrakcyjnych lokalizacjach.

Luksusowe apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE